Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 01-11-2020 17:10

Başkan Binzet: AK Parti il yönetiminden 'tık' ses yok

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, AKP Adıyaman İl Kadın Kolları üyesi bir kadının yine AK Partili bir yönetici kadın tarafından banka kartına ve cep telefonuna el koyduğu iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu' iddialı haberine ilişkin, "En ufak bir tepki, en ufak bir kınama yok." dedi.

Başkan Binzet: AK Parti il yönetiminden 'tık' ses yok

Başkan Binzet, yazılı açıklamasında, yaklaşık 15 gün önce AKP Adıyaman İl Kadın Kolları üyesi bir kadının yine AK Partili bir yönetici kadın tarafından banka kartına ve cep telefonuna el koyduğu iddiasıyla ilgili çeşitli basın organlarında haberlerinin yapıldığını hatırlattı.

Adıyaman AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş’ün adının karıştığı başka bir ülkede rüşvet almaktan tutunda gasp etmeye kadar geniş bir suç zincirinin işlendiğini ileri süren Binzet, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Vicdanları yaralayan ama bunun yanında ne kadar  adaletli ve kendi yandaşlarını nasıl kalkınma konusunda maharetli olan bir partide kadın kolları başkanlığı yaptığını gazeteler, televizyonlar, sosyal medya mecraları ortaya serdi.Ama bizim çok Adaletli ve yandaş kalkındırma konusunda her türlü Ali Cengiz oyunu yapmayı marifet sayan siyasi partiden en ufak bir açıklama yok, en ufak bir tepki, en ufak bir kınama yok. Sesimizi duyurabildiğimiz birkaç televizyon kanalı ve gazete de bangır bangır bağırarak bu doğrumumdur, arkasında kimler vardır? bu hanım gibi kaç tane işe alınana bu ahlaksız teklif yapılmıştır ? kaç işe alınan aynı muameleye tabii tutulmuştur ? sorularına iktidar sorumluluğu olan, güya halkın vicdanını temsil eden, yeri gelirse mangalda kül bırakmayan  AK Parti il yönetiminden tık ses yok."

"Sürecin durdurulması için mağdura ne teklif ettiniz?"

"Sukut ikrardan gelir" diyen Binzet, "Açıklaması, yanıt verilmesi gereken bir şey karşısında susuluyorsa bu kabul etmek demektir. Bu aymazlık değil de nedir? Adıyaman da 4 milletvekili ile birlikte il örgütleri, ilçe örgütleri, def çalıp dinle dalga geçen gençlik kolları, şehri teslim ettiğimiz belediye kadroları halkın vicdanını mı susturmaya çalışıyor.  Yoksa kamuoyu nasıl olsa unutur, bizim insanımız balık hafızasına sahiptir anlayışı içinde olay soğumaya mı bırakılmak isteniyor."diye ifade etti.

Binzet açıklamasını şöyle tamamladı:

"Bu da yetmezmiş gibi şikayette bulunan mağdura ne teklif edilerek, ya da ne ile tehdit ederek hukuki sürecin durdurulması için girişimde bulunup davayı geri çektiriyorlar. Peki siz Perihan hanım yastığınıza başınızı hangi aklanmamış vicdanınızla koyup rahat uyuyorsunuz. Bu işe uzaktan yakından adı karışan yöneticiler, hangi vicdan bu konuda susmanızı emrediyor. Ya da bu sizin ve güruhunuzun çok alışık olduğu ve vicdan sorumluğunuzu zaman içinde kayıp etmenize neden olan herhangi sıradan bir olay mı? Bunun çözümü üstüne toprak atıp gömmemek mi, yoksa mahkemeler yolu ile haklılığınızı kamuoyu nezlin de ispatlamak mı? Sadece bununla kalmayıp hanımefendinin eşi ile ilgili iddiaların doğrulunun kamu vicdanına unutturmak mı? Bu kadar iddialı, bu kadar açıklamaya muhtaç, bu kadar vicdanları yaralayan olay karşında suskunluk niye. Hala belediye tarafından sağlanan makam arabası ile mi geziyor bu hanım. Bu araba kime ait. Kim tarafından kiralandı. Kime tahsisli. Bir ses verin. Yoksa bu kirlilikte sizde boğulacaksınız. Ve biz kamuoyu aydınlanana kadar bunun izleyicisi olacağız. Öyle saldım çayıra Mevla'm kayıra yok." 

Kaynak : PHANELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA