Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 08-11-2020 14:30

Atatürk Barajı irade adasında Survivor heyecanı

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde düzenlenen, adada yaşam mücadelesini konu alan Türkiye'nin ilk yerli televizyon programı İrade Oyunları Adası, Atatürk Barajı üzerinde 350 dönüm bir adada doğanın içinde bir adada 4 kişiden iki takım, toplamda 8 yarışmacının 2 takım olarak 15 günlük doğadaki yaşam mücadelesini veriyor.

Atatürk Barajı irade adasında Survivor heyecanı

Bölgesel kanallarda yayınlanacak olan program, Adıyaman'ın doğal ve kültürel zenginliklerin görünürlüğünü sağlayarak kentin tanıtımına da katkı sağlaması hedefleniyor.
Vali Mahmut Çuhadar, Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş’le birlikte İrade Oyunları yapımcısı Kenan Doğan, Mustafa Alagöz ve yarışma ekibini Atatürk Barajı üzerindeki adada ziyaret etti.
Ziyarette Vali Cuhadar, “Bu tür yarışma ve programlarla amacımız Kommagene ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihteki tek yerleşim yeri olan Adıyaman’ın turizm potansiyelini artırmak amacıyla yöresel, coğrafi ve tarihi doğal zenginliklerin tanıtımını yaparak, ilimiz ve ilçemizin tarihteki misyonuyla doğu-batı sentezinde tekrar yeni bir medeniyet inşa etmek”dedi.
Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Atıcılık ve Okçuluk sporcuları da yer alırken İrade Oyunları yarışmaları ve Atıcılık ve Okçuluk sporcuları kıyasıya yarıştı. 

Kaynak : PHANELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA