Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 09-11-2020 13:25

Siyasetçi yazar Ulubey'den 10 Kasım mesajı

Siyasetçi yazar Fatma Ulubey, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Siyasetçi yazar Ulubey'den 10 Kasım mesajı

Mustafa Kemal Atatürk'ün yol göstericiliğine dikkat çeken Siyasetçi yazar Fatma Ulubey,"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir'. Mustafa Kemal Atatürk Biz seni görmemiş olsak da, en büyük eserim dediğin Cumhuriyet ve bizlere bıraktığın ilke ve devrimleri emanet alarak, gelecek kuşaklara aktarmaya ve aydınlığa koşmaya ant içtik atam. 10 Kasım bir ölüş değildir. 
10 Kasım aksine,  dünyada eşi benzeri görülmemiş bir Kurtuluş Savaşı'nın destanının yazılışı, tüm dünyada ezilen, mazlum milletlerin sesi ve haykırışıdır 10 Kasım ülkesini esaretten kurtaran bir lider düşünün ki, bir kesim vefasız tarafından taşlansa da, ihanete uğrasa da 82 yıl sonra O hala dimdik ayakta; düşünceleri hala diri ve O hala devrimleriyle, eylemleriyle, yol göstericiliğiyle ve geride bıraktığı ölümsüz eserleriyle aramızda yaşamaya devam ediyor."dedi.

"O'nun muazzam düşüncelerine ve yaptıklarına ne kadar da ihtiyacımız olduğu bir gerçektir"

Ulubey, kadın olarak verilen hakların ve hukuklardan bugün faydalanmamızı Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiği haklardan kaynaklandığını belirtirken konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Söylesenize bu onur dünyada kaç lidere nasip olur? Bugün gelinen süreçte ülke halkını yoksullaştıran, korkutan, sindiren mevcut AK Parti iktidarının ülkeyi kötü yönetmesi sonucu yaşanan  sosyo-ekonomik çıkmazda bile  bakın Atatürk bize ne diyor. Nasıl da yol gösteriyor. Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun diyor. O'nun muazzam düşüncelerine  ve yaptıklarına ne kadar da  ihtiyacımız olduğu bir gerçektir. Ömrü cephelerde geçmiş, eperyalizme başkaldırarak kurtardığı topraklarda bize özgür bir ülke kurmuş büyük komutan, büyük lider. Tüm mazlum milletlere ışık ve ilham olarak bağımsızlıklarını kazanmalarına vesile olmuş liderdir Atatürk Kadın haklarını önemsemesi, demokrasi ve insan hakları anlayışıyla son yüzyılın en büyük lideri ünvanı ile yaşamaktır. Atatürk. Dünyanın hayranlığını kazanarak birçok ülkede heykelleri dikilen hatta adının verildiği yerler olan,  büyük bir devlet adamıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün üstün liderlik anlayışıyla, diplomasi alanında kazandığı başarılarıyla hiç bir güç dünyada ve yaşadığımız topraklarda Atatürk'ü unutturamaz. O günün zor koşullarıyla kazanılan ülke, gelişmişlik bakımından bugün ne yazık ki, dünya ülkelerinin oldukça gerisindedir.  Eğer bugün Cumhuriyet Kadını olarak bana verilen hak ve hukuklardan faydalanabiliyorsam bu Atatürk'ün biz kadınlara verdiği haklardan kaynaklanmaktadır. O'nun için Mustafa Kemal Atatürk'e çamur atanlara, siz vefasızsınız diyorum,  hele de O'nun devrimleri sayesinde Meclis'e gidip ya da farklı makamlarda koltuk kapan kadınların Atatürk'e saldırısını asla kabul etmiyorum. Diplomatik dehasıyla tüm dünya liderlerinin gönlünde taht kuran Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. Yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum"

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA