Güncel
Giriş Tarihi : 30-12-2020 21:08

Müftülükten ortopedik engelli sandalye desteği

Adıyaman Gölbaşı İlçe Müftülüğü engelli koordinatörlüğü tarafından 25 yaşındaki bedensel engelli kadına ortopedik engelli sandalyesi hediye edildi.

Müftülükten ortopedik engelli sandalye desteği

Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, Gölbaşı İlçe müftüsü Abdullah Yıldırım, müftülük engelli koordinatörü Ali Rıza Gürses ve din görevlileri katılımı ile Kovid-19 tedbirleri alınarak, bedensel engelli Kezban K. evinde ziyaret edildi.

İl Müftüsü Taşçı, ziyarette yaptığı konuşmasında, insanda bulunan engel her ne olursa olsun, insan için bir eksiklik teşkil etmeyeceğini belirtti.

İnsanın en üstün varlık olduğunu hatırlatan Taşçı, “Allah insanı yaratırken eşrefi mahlûkat olarak yaratmıştır. Bu sebeple fiziki olarak insanda bulunan engel her ne olursa olsun insanı eşrefi mahlûkat olmaktan veya üstün bir varlık olmasına engel teşkil etmeyecektir. İnsanın bu dünyada sahip olduğu engelinin insanın uzuvlarındaki engel değildir asıl engel kalplerin görmemesi ve duymamasıdır."dedi.

Taşçı, müftülük olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını, engelli vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırmak, engellilerin manevi gelişimlerine katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA