Güncel
Giriş Tarihi : 04-01-2021 15:48

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karakuş'tan, Fikri Sağlar'a tepki

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Karakuş, CHP'li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar’ın türbanla ilgili sözlerine tepki geldi.

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karakuş'tan, Fikri Sağlar'a tepki

CHP’li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar, katıldığı programda “Türban irticai faaliyetlerin şeriat isteyenlerin üniformasıdır, başörtüsü yüzyıllar boyunca Anadolu’da bir geleneksel giysidir arada fark var. Kendimden söylemek istiyorum ben yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” ifadelerini kullanmıştı.

"Bu millete bir özür borcunuz yok mu?"

Karakuş ise yaptığı yazılı açıklamasında, "Sayın Fikri Sağlar bey; siz bu ülkede bu fikir ve bu zihniyetle nasıl bakanlık yaptınız bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Bizim bakanımız, bizim düşüncelerimize, fikirlerimize, kültürümüze, yaşayış tarzımıza, değerlerimize, saygı duymalıydı."dedi.

"İnsanlık ile ilgili özellikleri sıfatları, aklı, mantığı, fikirleri, vicdanı, merhameti, kişiliği, karakteri, adaleti, inanç gereği takılan bir örtüye nasıl olurda bağlarsınız"diyen Karakuş, şu ifadelere yer verdi:

"Bu mesele Nasreddin hocanın külah meselesine dönmez mi?Marifeti külahta zanneden cahilden ne farkınız kalır. Siz tarihe mal olmuş, bu ülkede bakanlık yapmış biri olarak nasıl böyle düşünürsünüz ? Bu millete bir özür borcunuz yok mu? Yüzde 90'ı Müslüman olan bir ülkede yaşayan insanların kültürüne ve inancına hakaret edip kendinizi aydın mı zannediyorsunuz?"Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok ve nice elbiseler gördüm, içinde insan yok."

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA