Güncel
Giriş Tarihi : 14-01-2021 15:00

Emniyet ve jandarmadan yıl sonu değerlendirmesi

Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, 2020 yılında emniyet ve jandarmanın sorumluluk alanındaki genel güvenlik ve asayiş olaylarıyla ilgili bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

Emniyet ve jandarmadan yıl sonu değerlendirmesi

Polisevinde düzenlenen 2020 yılını değerlendirme toplantısına Vali Mahmut Çuhadar, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve basın mensupları katıldı. 

"Uyşturucu operasyonlarını yüzde 100'ün üzerinde artırdık"

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder,  “Huzur ve Barış”  şehri olan Adıyamanımızda, huzur ve barışı daha da artırmak için Emniyet Müdürlüğümüzce il genelinde başta Sayın Valimiz olmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığımız, MİT Bölge Müdürlüğümüz, kardeş kolluk teşkilatımız jandarma ve en önemlisi Adıyaman halkının desteği ile 2020 yılında, geçen yıla göre başta asayiş olayları olmak üzere narkotikle birlikte birçok alanımızda büyük başarı sağladık."dedi. 

Ergüder, mal varlığına karşı suçlarda, kişilere karşı suçlarda ve tüm asayiş suçlarında performans olarak Türkiye genelinde birinci sıraya yükselme başarısını gösterdiklerini vurgulayarak, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ancak, bu demek değil ki bununla yetineceğiz, “Dün dünde kaldı cancağızım; Bugün yeni bir şeyler söylemek lazım” şiarıyla yeni yılda da ilimizin hakettiği yerde olması için kendi içimizdeki yarışı ve mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Narkotik olaylarında uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonları yüzde 100’lerin üzerinde arttırdık. İçinde bulunduğumuz yüzyılın en büyük problemlerinden olan siber suçlarla mücadelede; sanal devriye faaliyetlerimizi 2019 yılına kıyasla 2020 yılında yüzde 50 oranında arttırdık. Tefecilik başta olmak üzere mali ve kaçakçılık alanlarında ciddi çalışmalar yapıldı ve neticeleri de alındı. Terörle mücadele konusunda MİT ve jandarmayla ortaklaşa yürütülen faaliyetler sonucu, kırsalda bulunan terör unsurlarının neredeyse tamamen yok edilmesi sağlanmıştır. Ancak bulunduğumuz coğrafyanın kaderi midir bilinmez hiçbir dönem eksik olmayan bölücü ve radikal örgütlerle mücadelemiz halen amansız bir şekilde devam etmektedir."

İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ise, "Vatandaşlarımız ile kolluk arasında köprü görevi üstlenen basın mensubu arkadaşlarımızın yapmış olduğu haber, yorum ve görüşler bizlere her daim çalışmalarımızda önemli faydalar sağlamış ve yol göstermiştir. Suç ve suçlulukla mücadele kapsamında, halkımızın bilinçlendirilmesi, toplumda farkındalığını oluşturulması, kolluk personelinin görünürlüğünün artırılması kapsamında basın mensuplarının fedakarlık göstererek yapmış olduğu çalışmalar tarafımızca takdir edilmektedir. Güzel Adıyaman’ımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması noktasında bizlere her türlü desteği veren sayın valimize de şükranlarımı sunuyorum.”dedi. 

Vali Çuhadar: Devletin en temel görevlerinden biri güvenliktir

Emniyet ve asayiş hizmetlerinin devletin en önemli görevlerinden biri olduğunu kaydeden Vali Mahmut Çuhadar da, şu ifadeleri kullandı:

"Ekonomik olarak ne kadar kalkınırsanız kalkının insanların can ve mal emniyetini yeterince koruyamıyorsanız gelişmiş müreffeh bir ülke yaratamazsınız. O yüzden devletin en temel görevlerinden biri güvenliktir. Bu görevde gecesini gündüzüne katarak, yaz-kış demeden, mesai mefhumu gözetmeden fedakarca görev yapan bütün güvenlik kuvvetlerimize teşekkürlerimiz iletiyorum. Son yıllarda memnuniyetle müşahede etmekteyiz ki vatandaş odaklı hizmet yürütüldüğünü görmekteyiz. Yapılan bütün iş ve işlemler alınan bütün önlemler ülkemizin ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin teminatı içindir. Bu görevleri yürütürken adalet ilkesinin gözetilmesi son derece önemlidir. Gerek emniyet gerekse de jandarma güçlerimiz bu konuda son derece hassas davranmaktadırlar. Vaka sayılarında ciddi düşüş ve takip edilmesi gerek olaylarda da ciddi takipler yürütülmekte, özellikle narkotik konusunda ilimizde başarılı çalışmalar her geçen gün devam etmektedir. Bu güzel ve başarılı çalışmaları yürüten başta İl Emniyet Müdürümüz ve İl Jandarma Komutanımız olmak üzere onların emrinde çalışan bütün teşkilat üyelerini canı gönülden tebrik ediyorum."

Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nın sorumluluk alanında 2020 yılında yapılan çalışmalar ile şehir merkezi ve kırsal kesimdeki genel asayiş olaylarıyla ilgili bir sunum yapıldı.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA