Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 05-02-2021 18:14

Başli: İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısındayız

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde TÜGVA Kahta İlçe Temsilcisi Lütfü Başli, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Başli: İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısındayız

TÜGVA Kahta İlçe Temsilcisi Lütfü Başli, yaptığı açıklamada, İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısında olduklarını ifade etti.

Başli, açıklamasında, şunları kaydetti:

"Varlığında alemin saklı olduğu, insana saygı duyan bir irfan geleneğinin taşıyıcıları olarak, görüyoruz ki; kimi topluluklar, yaratılanların en şereflisi olma hasletini ellerinin tersiyle itmişler, kendi onur ve haysiyetlerini ayaklar altına almışlardır.

Büyük çoğunluğun Müslüman olduğu topraklarımızda İslam’a ve kutsallarına hakaret etmekten çekinmeyenlerin, LGBT sapkınlığı adına özgürlük çığırtkanlığı yapanların, hakikatte kendilerinden başka hiçbir düşünce ve inanca yer vermedikleri tescillenmiştir. 28 Şubat sürecinde ve sonrasında, türlü zulümlere imza atmış bu yasakçı zihniyetinkini, tekrar tekrar nüksetmiş ve bu sefer biz Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’yı tahkir etme gayreti içerisine girmiştir.

Biz Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’nın böylesine menfur bir sapkınlık alametiyle tahkir edilmesi imkan dahilinde değildir.

Her fırsatta düşünce, fikir ve inanç özgürlüğünden bahseden güruh, bu hakaretin karşısında duran öğrencilere yönelik fişleme kampanyası başlatarak cesaretin, saygının ve hoşgörünün sefaletini yaşamaktadır.Bu tahkir edici davranışın karşısında elif gibi dimdik duran kardeşlerimizin yanında olduğumuzu alenen ifade ederken,

İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısında olduğumuzu da beyan ediyoruz."

Tümer, sözde eylemlerde, çeşitli terör örgütleri ile ilişkili olan sözde öğrencilerin, ülke huzurunu kaçırmak, milli birlik ve beraberliği bozmak ve kaos ortamının fitilini ateşlemek adına vazifelendirildiklerine daha fazla kanıt gerekmediğini savundu.

Haddi ve hududu aşan hakaretlere boyun eğmeyeceklerini, inananların, inkar edenlerce fişlenmesine sessiz kalmayacaklarını vurgulayan Tümer, açıklamasını şöyle tamamladı:

 "Bu topraklar, İslam’a düşman olanlardan, sapkınlıklarını meşrulaştırmaya çalışanlardan ve dahi kutlu coğrafyamızda mukaddesatımızı baltalama çabasında olanlardan ayıklanmış bir halde kıyamete kadar, ahiret gününde hesap vereceğine iman etmiş milletimize emanettir."

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA