Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 13-02-2021 18:14

Başkan Dağ: Mübarek üç ayların insanlığın kurtuluşuna sebep olsun

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, mübarek üç ayların başlaması vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Dağ: Mübarek üç ayların insanlığın kurtuluşuna sebep olsun

Mübarek üç ayların, müslümanlar için manevi bir değer olduğunu belirten Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, mesajında, "Allah’ın rahmet, mağfiret ve bereketinin yoğun olduğu, kalplerimizin ve gönüllerimizin mevsimi olan mübarek üç aylara girmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz."dedi.

Dağ, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının getirdiği manevi ikliminin hayırlara vesile olmasını dilediğini belirterek, şöyle devam etti:

"İslam Âleminde üç aylar olarak bilinen rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarına ulaşmanın bir kez daha mutluluğunu yaşıyor ve Yüce Allah’a bizleri bu mübarek aylara ulaştırdığı için şükürlerimizi şükrediyoruz. Regaip Kandili ile başlayıp Kadir Gecesi ile sona eren üç aylar, Müslümanlar için manevi bir gündür.

Mübarek üç aylar ve içerisinde barındırdığı kandiller, milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, dargınlık ve kırgınlıkların ortada kaldırılmalıdır. Rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak nitelendirilen üç ayların ilk kandil gecesini kardeşlik, barış, hoşgörü duyguları içinde muhabbetle idrak etmeliyiz. Bu vesileyle mübarek üç ayların insanlığın kurtuluşuna sebep olmasını Yüce Mevlâ’dan diliyor, tüm İslam Âlemi’ne hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA