Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 02-03-2021 14:36

ADYÜMLAB Müdürü Doç. Dr. Genç: 5 ton sıvı el sabunu ve 2.5 ton el dezenfektanı ürettik

Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ADYUMLAB) çalışanları, kendi ürettikleri sıvı el sabunu ve antibakteriyel el dezenfektanıyla hem yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemlere katkı sağlıyor hem de üniversitenin taleplerini karşılamayı sürdürüyor.

ADYÜMLAB Müdürü Doç. Dr. Genç: 5 ton sıvı el sabunu ve 2.5 ton el dezenfektanı ürettik

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’un talimatı ile birlikte ADYÜMLAB Müdürü Doç. Dr. Murat Genç ve laboratuvar personelinin çalışmaları sonucu toplamda 5 ton sıvı el sabunu ve 2,5 ton antibakteriyel el dezenfektanı üretildi.

ADYÜMLAB Müdürü Genç, merkez olarak antibakteriyel el dezenfektanı üretiminde uzman bir kadroyla çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Merkez olarak Rektör Prof. Dr. Mehmet Turgut’un destekleriyle, el dezenfektanı üretiminden sonra çalışmaları sıvı el sabunu noktasında yoğunlaştırdıklarını aktaran Genç, "Toplamda 5 ton sıvı el sabunu ve 2.5 tonluk el dezenfektanı ürettik. Üniversitemiz açısından böyle faydalı bir iş yapmak bizlere gurur veriyor. Üretim aşamasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza verdikleri emeklerden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Turgut ise, Kovid-19 salgınına karşı ADYÜMLAB çalışanlarının dezenfektan üretiminde ekip çalışmasının güzel bir örneğini sergilediğini dile getirerek, ham madde ihtiyacının karşılanması durumunda üretimi üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Gerekli tedbirlerin alınmasının, salgın konusunda yapılması gerekenlerin başında geldiğini vurgulayan Turgut, şunları söyledi:

“Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde bulunan öğretim üyelerimizle güzel bir çalışma yürüttük. Bu çalışmalarımız neticesinde uygun hazırlıkları yaparak, ülkemizdeki grip ve Kovid-19 salgınına karşı hazırladığımız solüsyonla, Üniversitemizde ilaçlama çalışmalarına başladık. Adıyaman Üniversitesi olarak kendi ihtiyacımızı kendimiz karşıladık. Üretimimizi artırarak halkımıza daha faydalı olmak için çalışmalarımız devam edecektir.”

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA