Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 22-03-2021 12:18

Simülasyon TIR'ında deprem anını yaşıyorlar - Videolu Haber

Adıyaman'da, AFAD tarafından getirilen Mobil Deprem Simülasyon TIR'ı vatandaşlar deprem anını yaşayarak bilinçleniyor.

Simülasyon TIR'ında deprem anını yaşıyorlar - Videolu Haber

AFAD Mobil Deprem Simülasyon Tır'ı vatandaşlara ve öğrencilere, afetlerdeki doğru davranış şekillerini anlatılıyor. 

Eski Valilik binası yerine kurulan ve Ankara'dan getirilen AFAD Mobil Deprem Simülasyon TIR'ına gelen vatandaşlar 7 şiddetindeki deprem ile deprem riskleri ve deprem anında neler yapılması gerektiği bilgisi aktarılıyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Abdurrahman Biçer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  2021 yılının Afet Eğitim Yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak, şu bilgileri verdi:

"Bu kapsamda biz ilimizde bir çok eğitim faaliyetleri yapıyoruz. Ankara'dan Deprem Simülasyon TIR'ı buraya geldi. Eski hükümet konağının bahçesine öğrencilere, halkımıza vatandaşlarımıza burada deprem öncesinde, sonrasında ve sırasında uygulamalı olarak bunu vatandaşlarımıza göstereceğiz. Burada amacımız bir AFED farkındalığı yaratmak gerekirse ilçelerimizde bu TIR'ı göndereceğiz. Bu şekilde vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz. Milli eğitim ile iş birliği yaptık öğrencilerimiz buraya gelecekler. Burada gerek deprem anındaki davranış eğitimlerini arkadaşlarımız gösterecekler AFAD Müdürlüğüne bağlı ekipmanları burada sergiledik. Bu şekilde AFAD eğitimi vermeye gayret ediyoruz." 

21 Mart tarihinde başlayan eğitim 26 Mart'ta sona erecek.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA