Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 23-03-2021 09:20

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz’e özel günde özel misafirler

Adıyaman merkez Şirinler Özel Eğitim Anaokulu'nun Down Sendromlu öğrencileri, okul müdürü Hatice Ferda Gülbeniz ve öğretmenleriyle birlikte, Down Sendromu Farkındalık Haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'ü ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz’e özel günde özel misafirler

Gerçekleşen ziyarette Down Sendromlu öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz'e çiçek takdim etti.

Alagöz, Şirinler Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Hatice Ferda Gülbeniz'den çocukların eğitim süreci hakkında bilgi alarak, yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade etti.

Hayattaki en büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirten Alagöz, şunları kaydetti:

"Dünyanın en tatlı çocukları olan özel gereksinimli çocuklarımızın eğitimi okul öncesinden başlayarak eğitimlerinin sonuna kadar özel ilgi ve şefkatle sürdürülüyor. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz ve onların sosyal hayatın içerisinde daha aktif olmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu tür öğrencilerimizin sorunlarına çözüm üretmeyi en temel görevlerimiz arasında görüyoruz. Özel gereksinimli bireylerin sorunlarının aşılabilmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi ve topluma kazandırılması noktasında tüm toplumun sorumluluğu olduğunu unutmamamız gerekiyor." 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA