Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 24-03-2021 13:04

Alagöz, 'Dünya Su Günü' yarışmasında Türkiye 2'ncisi olan Elifnaz'ı kabul etti

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, 'Dünya Su Günü' yarışmasında Türkiye 2.si olan Elifnaz Kaya'yı kabul etti.

 Alagöz, 'Dünya Su Günü' yarışmasında Türkiye 2'ncisi olan Elifnaz'ı kabul etti

Ödülünü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den aldı

Dünya Su Günü her yıl 22 Mart Günü’nde dünya çapında kutlanmaktadır. Tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler-Su (UN-Water) tarafından organize edilen bu kutlamalar her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilmektedir.

Bu yıl Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Suyun Değeri" temasıyla düzenlediği yarışmada, ilimiz merkez bir Aralık Ortaokulu öğrencisi Elifnaz Kaya "Benim Adım Su" adlı kompozisyon eseriyle bölge 1. si ve Türkiye 2. si olarak büyük bir başarıya imza atarak gurur kaynağı oldu.

"Benim Adım Su" adlı kompozisyon eseriyle 2 bin 500 liralık ödül kazanan Elifnaz Kaya, 22 Mart Dünya Su Günü'nde Ankara'da düzenlenen törende ödülünü Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli'den aldı.

Alagöz, Elifnaz'ı tebrik etti

Alagöz, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Suyun Değeri" temasıyla düzenlediği yarışmada "Benim Adım Su" adlı kompozisyonuyla Bölge 1'incisi ve ardından da Türkiye 2'ncisi olan merkez Bir Aralık Ortaokulu öğrencisi Elifnaz Kaya, ailesi, okul müdürü Abdurrahman Yakut ve Danışman öğretmeni Özlem Öztürk’ü makamında kabul etti.

Elifnaz Kaya, ailesi ve danışman öğretmenini makamında kabul eden Alagöz, şunları kaydetti:

"Yaşam kaynağımız olan suyun önemini anlatan çok güzel bir kompozisyon yazan öğrencimiz Elifnaz Kaya’yı gösterdiği başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Öğrencimizin yakaladığı başarıda emeği bulunan başta ailesi olmak üzere tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederim."

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Elifnaz Kaya'ya çeşitli hediyeler vererek başarılarının devamını diledi.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA