Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 31-03-2021 12:50

Vali Çuhadar'dan 57. Kütüphaneler Haftası mesajı - Videolu Haber

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 57. Kütüphaneler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Çuhadar'dan 57. Kütüphaneler Haftası mesajı - Videolu Haber

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar mesajında, halka okuma alışkanlığı kazandırmak kitap sevgisini arttırmak ve kütüphaneleri etkin bir şekilde kullanmak amacıyla her yılın mart ayının son haftası Kütüphaneler Haftası olarak kutlandığını ifade etti.

"İnsanlık tarihi kadar önemli bir geçmişe sahip olan kütüphaneler bir toplumun bilgi birikiminin kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesidir"diyen Vali Çuhadar, şunları kaydetti:

"Bu hazinenin niteliği ve çokluğu bir ülkenin gelişmişliğinin ve kültürel seviyesinin de en önemli göstergelerindendir. Bireylerin araştırma, tanıma, öğrenme araçlarında ilk başvurduğu kurum olan  kütüphaneler yaşam boyu öğrenme sürecini ayrılmaz birer parçasıdırlar. Bizler ilk emri oku olan inancın mensuplarıyız. Ecdadımızla her dönemde bilgiye ve okumaya önem vermiştir. Milli manevi ve ahlaki kültürel değerleri yüksek kendine güvenen analitik düşünen genç nesillerin yetişmesi okumaya anlamaya ve sentez yapmaya bağlıdır. Bu duygularla 57. Kütüphaneler Haftasını kutluyor bu anlamlı haftanın kitap okuma alışkanlığının bilgiye ve öğrenmeye olan ilgiyi arttırmasını bir yol sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA