Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 07-04-2021 12:00

Fizyoterapistten sporculara sağlık eğitimi

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kurum Fizyoterapisti Zeynep Çalışkan Işık, tarafından profesyonel voleybol ve atletizm sporcularına eğitim verildi.

Fizyoterapistten sporculara sağlık eğitimi

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, yaptığı açıklamada sporcuların sağlıklı bir şekilde spor hayatlarını sürdürmeleri için eğitime tabi tuttuklarını kaydetti.

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kurum Fizyoterapisti Zeynep Çalışkan Işık tarafından sporculara maç esnası öncesi ve sonrasında yapılacak olan ısınma ve soğuma egzersizlerine yönelik eğitimlerin verildiğini belirten Keleş, "Adıyaman’da faal olarak düzenli bir şekilde antrenmanlara ve müsabakalara katılan profesyonel sporcularımızın antrenman esnasında sakatlamayı önlemek ve antrenman esnasında oluşacak herhangi bir tramvayı tedavi etmek amacıyla kendilerine kuru iğneleme, elektroterapi, kinesiotape (bantlama) uygulamalarının nasıl yapılacağı ve postür (duruş) egzersizleri konularında eğitimler veriliyor."dedi.  

Eğitim sonrasında sporcuların katıldıkları yarışma ve müsabakalarda bu uygulamalardan mutlaka faydalanacaklarını ifade eden Keleş, "Amacımız sporcuların sağlıklı bir şekilde spor hayatlarını sürdürmeleridir. Bu nedenle verilen eğitimlerin yararlı olacağına inanıyoruz."ifadesini kullandı. 

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA