Advert Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 12-04-2021 15:02

GAP Gazeteciler Birliği Heyetinden Silifke çıkartması

GAP Gazeteciler Birliği heyetinin Mersin Silifke temasları ses getirdi. Silifke ilçesinin tarihi turistik yerlerinin gezildiği ziyarette Silifke STK’ları da gazetecilere Silifke ile ilgili hayallerini, projelerini tanıtma imkânı buldu.

GAP Gazeteciler Birliği Heyetinden Silifke çıkartması

Caretta Voyage Turizm işletme sahibi deneyimli turizmci Ali Küçük ’ün bizzat rehberlik ettiği gezide, gazeteciler tarihi turistik yerlere ve özellikle Uzuncaburç’a hayran kaldı.

Gezi sonunda bir değerlendirme yapan GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, "Gazi Mustafa Kemal’in ziyaret edip hayran kaldığı bu güzel kentte bulunmaktan mutluyuz gururluyuz."dedi.

Kıymaz: İl olmayı hak eden bir ilçemiz

Silifke ilçesinin içinde bulundurduğu yer altı ve yerüstü zenginlikleri, nüfusu ve üretimi ile il olmayı hak eden bir yerleşim yeri olduğunu vurgulayan Kıymaz, "Silifke’nin tarihi turistik değerlerini tanıtmak bize bir nevi borç gibi; ülkesine bayrağına sevdalı cemiyet üyelerimiz bünyesinde bulundurduğu yüzlerce yayın kuruluşu vasıtasıyla gerekli katkıyı Silifke’mize sunacaklardır.

Silifke’nin barındırdığı potansiyeli ile il olmayı hak eden bir ilçemiz, inşallah Silifkeyi bir gün il olarak ziyaret edeceğiz. Başta Kaymakam Namık Kemal Nazlı olmak üzere onun şahsında, heyetimize sıcak ilgi ve alakaları nedeniyle Belediye Başkanı Sadık Altınok başkanımıza, TSO Başkanı Nurettin Kaynar’a ve yönetimine, turizmci Ali kalın, Düşünsel Fener, Ali Küçük’e, gazeteci Rıfat Karaduman ve Sadık Civelek’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Turizmci Ali Kalın ise "Silifke’miz üreten Türkiye bütçesine gelirleriyle katkı sunan bir ilçe. Silifke’mizin tarihi turistik yerlerinin tanıtımına duyurulmasına GAP Gazeteciler Birliği'nin eskiden beri katkıları var. Bizlerde yeni yatırımlarımızla bu ilçemizin ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. GAP Gazeteciler Birliği üyelerini yöneticilerini bizler hemşerimiz gibi görüyoruz, onları ağırlamaktan mutluyuz."ifadelerini kullandı.

Turizmci Düşünsel Fener de, GAP Gazeteciler Birliği heyetinin 2014 yılında ilçeyi ziyaret ettiklerini anımsatarak, "O ziyaretten sonra yerel ve ulusal basında yüzlerce Silifke’mizle ilgili haberler yayınlandı. İlçemizin tanıtımına katkı oldu. GAP Gazeteciler Birliğine teşekkür ediyoruz."dedi.

Başkan Kaynar:Silifke’mizde gazetecileri ağırlamaktan gurur duyduk

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Nurettin Kaynar ise gazetecileri ağırlamaktan mutlu olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Silifke ilçemiz mermer üretimi, çilek üretimi ve bunun ihracatı ile Türkiye’ye katma değer sunan bir ilçe, ilçemizin turizm potansiyeli de yapılacak tanıtımlarla daha da büyüyecektir. Turizm ve tanıtım mutlak basın medya aracılığıyla olacaktır. GAP Gazeteciler Birliği' de bu manada ilçemize katkı sunan bir cemiyet. Silifke’mizde gazetecileri ağırlamaktan gurur duyduk."

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA