Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 25-05-2021 22:14   Güncelleme : 26-05-2021 12:19

Milletvekili Aydın'dan trafik sorununun çözülmesine acil neşter

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Av. Ahmet Aydın, Altınşehir Mahallesi'nde seviyeli köprülü kavşağın tamamlanmasının ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ziyaret ederek Adıyaman- Kahta karayolu üzerinde bulunan 2’nci Farklı Seviyeli Köprülü Kavşak Projesinin ihalesinin hızlandırılmasını talep etti.

Milletvekili Aydın'dan trafik sorununun çözülmesine acil neşter

Milletvekili Av. Ahmet Aydın'ın girişimiyle daha önce Altınşehir Mahallesi'nde "Altınşehir Üniversite Kavşağı" adı verilen farklı seviyeli köprülü kavşağı açılmıştı.

Adıyaman'daki çalışmalarının ardından temaslarını Ankara'da sürdüren Aydın, AK Parti heyeti ile bakanlık ve bazı genel müdürlükleri ziyaret ederek, Adıyaman’daki projelerin hızlandırılması için girişimlerde bulundu.

“2’nci farklı seviyeli köprülü kavşak ihalesi hızlandırılsın”

Aydın, hastane-otogar kavşağına 2’nci Farklı Seviyeli Köprülü Kavşak Projesi’nin ihaleye çıkılmasına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşerek kentte yaşanan trafik sorununun bir an önce çözülebilmesi için Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi- Adıyaman Otogarı kavşağında yapılması planlanan 2’nci farklı seviyeli köprülü kavşağın ihaleye çıkartılması yönünde aciliyetini bildirdi.

“Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz”

Adıyaman'ın ulaşım yönündeki ihtiyaçlarını istişare etmek üzere Bakan Karaismailoğlu'nu ziyaret ettiklerini ifade eden GMDK Başkanı Aydın, "Milletvekillerimiz, Adıyaman, Besni, Gerger ve Çelikhan belediye başkanlarımız kadın kolları başkanımız ve muhtarlarımız ile birlikte, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek, ulaştırma projelerimizi ve ilimiz ihtiyaçlarını istişare ettik. İlgilerinden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz." dedi.
Aydın, Adıyaman ve ilçelerde devam eden ve yapılacak hizmetler noktasında da Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Lütfi Elvan’a ziyaret

Ziyaret kapsamında, Gerger Belediye Başkanı Erkan Aksoy ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret ettiklerini belirten Aydın, ilçenin ihtiyaç ve taleplerini iletti.

İller Bankası Genel Müdür’ü Büyük ziyareti

Ardından Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut ve beraberinde Gerger Belediye Başkanı Erkan Aksoy ile İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük’ü ziyaret eden Milletvekili Aydın, ilçelerde planlanan ve devam eden alt yapı projelerini istişare etti.

 

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA