Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 01-06-2021 18:06   Güncelleme : 01-06-2021 18:30

Memur-Sen'den, Kamu-Sen ve KESK’e birlikte hareket etme çağrısı

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Ağustos ayında gerçekleştirilecek 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde gönderdiği mektupla iki konfederasyona işbirliği çağrısında bulunmasına ilişkin açıklama yaptı.

Memur-Sen'den, Kamu-Sen ve KESK’e birlikte hareket etme çağrısı

Ali Deniz, yazılı açıklamasında, Genel Başkan Yalçın’ın Türkiye Kamu- Sen ve KESK genel başkanlarına 6. Dönem Toplu Sözleşmede Memur-Sen ile birlikte hareket etme çağrısı ve daveti için mektup gönderdiğini belirterek, mektubunda iki konfederasyona iş birliği çağrısında bulunduğunu kaydetti.

Deniz, mektupta; geçmişte ‘Emek Platformu’ gibi kapsayıcı ve etkileyici süreçleri oluşturmuş ve yönetmiş konfederasyonlar olduğumuz gerçeğinden hareketle; 6. Dönem Toplu Sözleşme öncesinde ve sürecinde Memur-Sen’le birlikte hareket etme çağrısında bulunuyorum. Çağrımıza yaklaşımınızın ve cevabınızın olumlu olacağını umuyor, bütün insanlığı olduğu gibi milletimizi ve ülkemizi de derinden etkileyen pandemi sonrası normalleşmenin hızlandığı bir süreçte böylesi bir kolektif irade kararının sadece kamu görevlilerine değil bütün milletimize yüksek düzeyde moral vereceğine yürekten inanıyorum.” ifadelerinin yer aldığını söyledi.

Söz konusu davetin 27 Mayıs günü Memur-Sen Genel Merkezinde yapılan Başkanlar Kurulunda, toplu sözleme masasında bulunan diğer iki konfederasyon ile birlikte hareket etmeye yönelik çağrıda bulunma kararı gereği yapıldığını belirten Deniz, çağrıya olumlu dönülmesi halinde Kamu İşveren Heyetinin emeğin gücünü fark etme noktasında daha hızlı davranacağını ve emek kesiminin talepleri konusunda daha dikkatli karar üreteceğinin altını çizdi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz; Kamu-Sen’in konuyu yetkili organlarıyla görüşeceklerini, KESK’in ise yakında gerçekleştirilecek genel kurulundan sonra konuyu değerlendireceklerini söylediklerini ifade etti. 

 

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA