Advert

Tunç:″Ünsal, Halkın Adayı Olarak Adıyaman'da Ortaya Çıktı″ - Videolu Haber

Hacı Bektaş-i Veli Anadolu Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nusret Tunç, Adıyaman'da Türkiye’ye örnek olacak bir durum söz konusu olduğunu söyledi.

Tunç:″Ünsal, Halkın Adayı Olarak Adıyaman'da Ortaya Çıktı″ - Videolu Haber
Tunç:″Ünsal, Halkın Adayı Olarak Adıyaman'da Ortaya Çıktı″ - Videolu Haber
Bu içerik 961 kez okundu.

Partilerin adaylarının genel merkez tarafından tepeden atama yapılarak belirlendiğini belirten Tunç, şöyle devam etti:
“Adıyaman'da sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek CHP-HDP, Saadet Partisi ve İYİ Parti de dâhil olmak üzere yaklaşık 4 ay gibi bir süre içerisinde yaptıkları tartışmalar, araştırmalar neticesinde Ahmet Faruk Ünsal ismi üzerin de uzlaşma sağlandı. Bu isim, partilerin genel merkezlerine verildi. Genel merkezin de kabulüyle Ahmet Faruk Ünsal, tabir olarak da halkın adayı olarak Adıyaman'da ortaya çıkmış bulunmaktadır. Türkiye'de başka bir yerde yapılanma oldu mu doğrusu ben duymadım. Halkın kendisi seçtiği ya da temsilcilerinin seçtiği bir adayın da öyle oluyor ki halk sahiplenmektir. Halk etrafında kenetlenecektir ve Adıyaman'a daha kazanan kardeşlik olacak, barış olacak. Gerçekten lafla değil, gerçekten bir kardeşlik ortamı Adıyaman'da yaşanacak Ahmet Faruk Ünsal'ın öncülüğünde. Çünkü halkın adayı Ünsal deneyimli, birikimli bir insan hakları savunucusu. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın tanıdığı bir isim. Bu anlamda da Adıyaman için bir şanstır. Gerek ailesi gerekse kendisi, çevresi üzerinde hiç bir şaibesi olmayan, dedikodusu olmayan bir kişidir. Adıyaman'a çok güzle şeyler yapacağına inanıyorum"
-"ŞEHRİN GÜNEY VE BATISININ TAMAMEN YENİLENMESİ GEREKİYOR"
Adıyaman’a çok güzel şeylerin yapılacağına inandığını vurgulayan Tunç, çok önemli projelerin olduğunu dile getirdi.
Tunç, şöyle konuştu:
"Çok güzel projeler var. Bunlar için de çok büyük bir maliyete de gerek yok. Bunun en önemli sorunu trafik sorunu. Şehrin çeşitli yerlerinde yapılacak 3-4 tane otoparklar çözülecek bir sorun.   Her yağmur yağışında her yeri şiddetli basan sel sularının maliyeti yok. Bu tarafta Ziyaret Çayı bu tarafta ise Eğri Çayı var. Zaten tepe bir noktada, sağlı solu kazılacak su yoluyla bu işler çözülecek şeylerdir. Yine Adıyaman'da kronikleşmiş, gerçekten halkı çok rahatsız eden dönüşüm sorunu var. Yapısal dönüşüm sorunu var evlerle ilgili. Bunlar müteahhitlere havale etmeyle olmaz çünkü müteahhit kendi kazancının peşinde. Oysaki Ünsal belediye başkanı olursa bizzat kendisi bu inşaat işlerini el atıp müteahhitliğini bizzat kendisi yapacak. Hem belediyemiz bir zarar görmeyecek hem de vatandaşımız yeni konutlara kavuşacak. Müteahhitlik rantından vazgeçtiği takdirde halkla birlikte çok rahat 3-5 bin konutun dönüşümünü sağlayabilir. Mara Mahallesi, Kilise Mahallesi ile birlikte bütün şehrin güney ve batısının tamamen yenilenmesi gerekiyor. Hepsi eski toprak evler. Çok zor bir şey değil. Belediyenin teknik elamanları var, araç gereçleri var. Yapacağı beton tesisleridir, kum ocağıdır. Ayrıca bu işlerde belediye yüzlerce kişiye de istihdam sağlayacak ve vatandaşlarımız da depreme dayanıklı konutlara kavuşacak. Belediyenin yapacağı konutlarda çevreye duyarlı gezi alanları, yaşanılır bir ortam olacak. Bütün bunlar, Ahmet Faruk Ünsal'ın ve ekibinin projeleri içerinde yer alıyor. Biz de yaklaşık 4 aydır Mahmut Pir Sultan Kültür Derneği başkanıyla, baroyla ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bu çalışmalar içerisinde aktif yer aldık. Bütün bu projeleri birlikte değerlendirdik. Biz Ahmet Faruk Ünsal'ı Adıyaman halkımıza hizmet etsin diye önerdik. O da bizi kırmadı, kendisine sonuna kadar destek oluyoruz."

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çelikhan’da Yılın İlk Karı Yağdı
Çelikhan’da Yılın İlk Karı Yağdı
Yaşama Yol Ver Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor
Yaşama Yol Ver Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor