Engelliler Doyasıya Eğlendi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğü koordinesinde, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında, Adıyaman’daki Özel Eğitim Okullarının düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlendi.

Engelliler Doyasıya Eğlendi
Engelliler Doyasıya Eğlendi
Bu içerik 91 kez okundu.

Programa, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof Dr. M. Talha Gönüllü, Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, STK Başkanları, Engelli Dernekleri Başkanları, Adıyaman’daki Özel Eğitim Okulları, rehabilitasyon merkezleri ve engelli aileleri, katıldı.  

Belediye Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Engelli dernekleri adına açılış konuşmasını yapan Mehmet Tunç, 10-16 Mayıs’ın Türkiye’de ve dünyada engelliler için farkındalık haftası olduğunu dile getirdi. 
Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında, özel eğitim okulları öğrencileri tarafından sahnelenen oyun ve diğer gösteriler izleyenler tarafından büyük beğeni aldı.

-"ÖZEL ÇOCUKLARIN ŞARKICI TAKLİDİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI"

 Salonda en çok alkış alan gösterilerden biri de Umut Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin “Tavukları Pişirmişem” adlı şarkısı oldu. Sanatçı Kahtalı Hamido ve Dilber Ay’ın taklidini yaparak Tavukları Pişirmişem adlı şarkıyı söyleyen öğrencilerin yaptığı gösteride sevinç ve coşku doruğa ulaştı. 

Programda ayrıca, Adıyaman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin sunduğu “Atatürk’ün Çocukları” adlı gösterisi salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.

Engelliler Haftası programı, Engelsiz Koro’nun birbirinden güzel şarkılar seslendirmesiyle sona erdi.

-"VALİ AYKUT PEKMEZ’DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI"

Vali Aykut Pekmez, Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı  mesajında engellilik konusunun, yalnızca engelli vatandaşları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren en önemli konuların başında geldiğini kaydetti.

Pekmez, “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir. Bizler bedensel ve zihinsel engelli ve çeşitli sebeplerle topluma entegrasyonda sorun yaşayan vatandaşlarımızın yardımına her vesile ile koşan bir milletin çocuklarıyız. Bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyor, karşılaştıkları engellerin süratle ortadan kaldırılmasında en büyük destekçileri olmaya devam edeceğimizi hatırlatıyor, aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini diliyorum.”dedi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemoğlu'ndan Alanya'ya 16 Derslikli İlkokul
Erdemoğlu'ndan Alanya'ya 16 Derslikli İlkokul
 Adıyaman 1954 Spor Kulüp Başkanı Sait Aybak, Oldu
Adıyaman 1954 Spor Kulüp Başkanı Sait Aybak, Oldu