Advert

Büyükşehir’in Ulaşımına İsveç’den Ödül

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma işletmesini yürüten iştiraki Gaziantep Ulaşım A.Ş (Gaziulaş), bisiklet kiralama sistemi GaziBis’in Toplu Taşıma İle Entegrasyonu" adlı projesi ödüle layık görüldü.

Büyükşehir’in Ulaşımına İsveç’den Ödül
Büyükşehir’in Ulaşımına İsveç’den Ödül
Bu içerik 63 kez okundu.

İsveç’in Başkenti Stockholm’da düzenlenen ‘Dünya Toplu Taşımacılar Zirvesi' ve Fuarı’nda, İstanbul ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada yaptığı projelerine ödül verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma işletmesini yürüten iştiraki Gaziantep Ulaşım A.Ş (Gaziulaş), bisiklet kiralama sistemi GaziBis’in toplu taşıma ile entegrasyonuna yönelik projesi ödüle layık görüldü. 

Toplu taşıma alanında dünyanın en büyük organizasyonu olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından yılda bir yapılan “Toplu Taşıma Zirvesi” bu yıl İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlendi.

Zirve kapsamında yapılan proje yarışmasında, Gaziulaş’ın gerçekleştirdiği “GaziBis’in Toplu Taşıma ile Entegrasyonu” başlıklı projesi ödüllendirildi. 

Ödülü Büyükşehir Belediyesi adına Türkiye İsveç Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt, Gaziulaş Genel Müdürü Recep Tokat’a verdi. 

Proje kapsamında, şehirdeki bütün toplu taşıma araçlarına binişlerde kullanılan Gaziantep Kart ile yapılan online üyelik sonrası, kartlar GaziBis’te de geçerli hale geliyor. GaziBis’e üye kartlar, bisiklet kiralama sonrasındaki 1 saat boyunca belediyeye ait toplu taşıma araçlarına ücretsiz biniş sağlanması nedeniyle bisiklet kullanımı 3 kat arttı.

Bu proje sayesinde hem trafik sıkışıklığı önleniyor hem de çevreci bir ulaşım sağlanmış oluyor.

Saatliği 1 liradan hizmet veren bisikletlerin kullanımının teşvik edilmesini amaçlayan uygulamaya kullanıcılar büyük rağbet gösteriyorlar.

Stockholm'deki fuara Türkiye'den 7 firmanın katıldığı, ancak Gaziantep ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ödüle layık görüldüğü belirtildi. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Çevre Yolunda Aşınan Yollara Bakım
3. Çevre Yolunda Aşınan Yollara Bakım
İstek ve Şikayetler Artık ‘WhatsApp’ ve ‘Bip’ Destek Hattına İletilebilecek
İstek ve Şikayetler Artık ‘WhatsApp’ ve ‘Bip’ Destek Hattına İletilebilecek