Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 11-06-2021 18:18   Güncelleme : 12-06-2021 15:37

Alagöz: Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Başkanlığında Türkiye'de uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım" değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Alagöz: Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz Başkanlığında öğrencileri akademik, sosyal ve duygusal yönden desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tüm Türkiye'de uygulanacak olan "Telafide Ben de Varım" Adıyaman Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Adıyaman Yenilikçi Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Maarif Müfettişleri Koordinatörü Atıf Bostancı, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve Yenilikçi Eğitim Merkezi (AR-GE) sorumlusu ve çalışanları katıldı.

Toplantıda salgın nedeniyle öğrencilerin yüz yüze eğitimden uzak kalması sonucu oluşan kayıpların giderilmesi için birçok bakanlık, sivil toplum örgütü, belediyeler ile federasyonların da dahil olacağı Ulusal Destekleme Programı (UDEP) kapsamında MEB tarafından http://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde ayrıntıların paylaşıldığı telafi eğitimi ile ilgili ilde öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik, sosyal, duygusal ve akademik destekleri sunmak amacıyla yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.

“Öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz”

Ahmet Alagöz, burada yaptığı konuşmasında, "Yaz dönemiyle birlikte Bakanlığımız yaklaşık 1,5 yıl sürecek olan Ulusal Destekleme Programıyla salgın döneminde okullarından uzak kalan öğrencilerimiz için telafi programları hazırladı. İlimizde de her okulumuz Talim Terbiye Kurulunca hazırlanan öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak zümreler marifetiyle hazırlanan çerçeve dâhilinde kendi okullarındaki öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirleyecek.

Okullarımız 2 Temmuz'dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, gönüllülük esasına bağlı olarak isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Böylelikle yeni eğitim öğretim yılına kadar öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz." açıklamasında bulundu.

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA