Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 02-07-2021 15:32

Başhekim Aydın’dan 3. doz aşı çağrısı

Türkiye'de Kovid -19 salgını ile mücadelede yürütülen aşı kampanyasında, "Hatırlatıcı doz" olarak da bilinen 3. doz aşı da vatandaşlara uygulanmaya başlandı.

Başhekim Aydın’dan 3. doz aşı çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Haziran Çarşamba günkü Bilim Kurulu toplantısının yapılmasının ardından, 2 doz uygulanan Kovid -19  aşılarına ek olarak “Hatırlatıcı doz” olarak bilinen 3. dozun da uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

Bilim kurulunun güncellediği kararlar doğrultusunda  vatandaşların 3. doz aşılarının yapılmasının önemini vurgulayan Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Mehmet Emin Aydın, yaptığı açıklamada; aşı sayısını arttırmak için uğraştıklarını kaydetti.

Başhekim Aydın, "Sağlık çalışanlarımız ve 50 yaş üstü vatandaşlarımız 3. doz aşılarını olmak için, hastanemize, aile sağlığı merkezlerine, aşı standına randevulu veya randevusuz bir şekilde başvurabilirler. Bilim kurulunun güncellediği kararlar doğrultusunda;  Covid hastalığını geçirmiş kişiler hastalığın üzerinden 3 ay geçtikten sonra aşılarını olabilir. Biontech aşısı ile ilk doz aşısı yapılmış vatandaşlarımız da 4 hafta sonra ikinci doz aşılarını olabilirler. Eski günlerimize geri dönebilmek ve salgından kurtulmak için elimizdeki en önemli silah aşıdır. Aşı sırası gelmiş tüm vatandaşlarımızı aşılarını olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA