Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 01-09-2021 12:16

CHP’li Tutdere: Esnafının feryadını duyun

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Kahta İlçesinde demirciler çarşısını ziyaret ederek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi noktasında yetkililere çağrıda bulundu.

CHP’li Tutdere: Esnafının feryadını duyun

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, CHP Adıyaman İl Disiplin Kurulu Başkanı Kemal Şimşek, CHP Kahta İlçe Başkanı Mustafa Celayer ve partilerle birlikte Kahta ilçesinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Kahta Demirciler Çarşısı’nı ziyaret eden Milletvekili Tutdere, çarşı esnafının yaşadığı mağduriyetleri dinleyerek, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi noktasında yetkililere çağrıda bulundu.

“Demirciler çarşısı esnafını kapı dışarı etmeye kimsenin hakkı yok”

Kahta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşası için yıkılacak olan Kahta Demirciler Çarşısı esnafını ziyaret eden Tutdere, yer gösterilmeksizin iş yerlerinin boşaltılmasına ve çarşı esnafının mağdur edilmesine tepki göstererek, “Çarşı esnafı hizmet gelsin ancak bizim mağduriyetlerimiz de giderilsin diyorlar. Bize yer gösterin diyorlar. Bu insanları biz hastane yapacağız diyerek kapı dışarı etmeye kimsenin hakkı yok. Bu esnaflarımız tezgahlarını nereye taşıyacaklar. Bu emekçilerimiz de bu memleketin insanları ve yıllardır buraya alın teri dökerek, katma değer sağlayan insanlar. Biz yaptık oldu anlayışı çok yanlış. Yaptığınız zorbalıktır, hukuk tanımamazlıktır. Bu insanlarımızın hakkını bir an evvel verin, esnaflarımızı mağdur etmeyin. Bu esnaflarımız bu tezgahlarında üretmeye, Kahta halkına hizmet etmeye devam etsinler. Başta Kahta Kaymakamı olmak üzere tüm yetkileri göreve davet ediyorum. Esnaflarımızın feryatlarını duyun ve yaşanan bu mağduriyetini bir an evvel giderin” dedi.

“Kaymakamlık demirciler çarşısı esnafının yanında olmadı”

Kahta Demirciler Çarşısındaki esnaflar ise, mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında yardım beklediklerini dile getirerek, “Kaymakama bize bir yer bulun, bir yer gösterin biz oraya gidelim dedik. Kaymakam’da bize, ‘Size bir yer ayarlamaya çalışacağım’ dedi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Kaymakam bizi yeniden toplantıya çağırdı ve bize yer bulamadığını, başımızın çaresine bakmamız gerektiğini söyledi. Taşınmamız için bize 10-15 günlük bir süre tanıdığını ifade etti. 15 gün içerisinde yer bulamayız, bulsak bile taşınamayız” şeklinde konuştular.

“Demirciler çarşısı esnafının mağduriyetleri giderilinceye kadar yanlarında olacağız”

Sorunun çözüme kavuşuncaya dek CHP olarak sürecin takipçisi olacaklarını dile getiren Milletvekili Tutdere, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak Demirciler Çarşısı esnafının sesi olacak, bu haklı mücadelelerinde yanlarında olacağız. Hem hukuk karşısında hem de bürokrasi karşısında hakları teslim edilinceye dek konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Kaynak : PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA