Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 12-09-2021 12:38

Başkan Canpolat: Göbeklitepe Kültür Evimiz gençliğe bir yatırımdır - Videolu Haber

Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, istihdam ve meslek edindirme faaliyetlerine katkı sunacak hizmetlerin yer alacağı Göbeklitepe Kültürevinin inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Başkan Canpolat: Göbeklitepe Kültür Evimiz gençliğe bir yatırımdır

 - Videolu Haber

İnşaat çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Başkan Canpolat, “Göbeklitepe Kültür Evimiz gençliğe bir yatırımdır” dedi.

Karşıyaka Mahallesinde gençlerin meslek edinme imkanı kazanacağı ve derslerine çalışma noktasında kütüphane hizmetlerinden faydalanması hedefiyle yapım çalışmaları başlayan Göbeklitepe Kültür Evi inşaatı sürüyor.

İçerisinde meslek edindirme atölyeleri, gastronomi sınıfları, kütüphane ve konferans salonu yer alacak olan merkezin inşaatını Başkan Mehmet Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ve teknik ekiple inceleyerek, bina içerisindeki planlamaları denetledi.

“Temel hedefimiz gençlerimizi meslek sahibi yapmak”

Göbeklitepe Kültür Evi projesinin gençlere yönelik bir yatırım olduğunun altını çizen Başkan Mehmet Canpolat, “Haliliye Belediyesi Göbeklitepe Kültür Evimizdeki tabi ki temel hedefimiz gençlerimiz ve gençlerimizin istihdamına yönelik mesleki edindirme ofislerimizde kendilerine meslek sahibi yapmayı hedefliyoruz. Gastronomi merkezimizde de temel hedefimiz bu. Kütüphanemizde gençlerimize ders çalışacakları bir ortam sunup, eğitim noktasında da kendilerini geleceğe hazırlamayı planlıyoruz ve Göbeklitepe Kültür Evimiz gençliğe bir yatırımdır. İnşaat çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor ve inşallah kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak. Gençlik bizim her şeyimiz, gençliğe yatırımı önemsiyoruz. Belediyeler olarak gerek temelini atacağımız fabrikalarla, gerekse bu tip kültür evlerimizle birlikte genç kardeşlerimizin her zaman yanlarında olma gayretimiz devam edecektir” diye konuştu.

 

Kaynak: PHA
Haberin Videosu :
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA