Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 14-09-2021 15:36

Başkan Kılınç: Ahilik, bugüne ve geleceğimize ışık tutuyor

Adıyaman’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yöneticileri ile yılın ahileri, 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 34. Ahilik Kültürü Haftası kapsamında Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Kılınç: Ahilik, bugüne ve geleceğimize ışık tutuyor

Ziyarete, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, S.S. Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman ve Gerger Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Metin ile yılın ahisi, kalfası ve çırağı katıldı.

Ziyarette konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Ahilik Haftası hakkında Başkan Kılınç’a bilgi vererek, esnafa vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

“Ahilik, bugüne ve geleceğimize ışık tutuyor”

 Belediye Başkanı Dr. Süleyman  Kılınç ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ahilik Haftası münasebetiyle nezaket ziyaretinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay’a, Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak’a, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen’e, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman’a, Gerger Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Metin’e, Yılın Ahisi olarak seçilen Besni eşraflarından Dokumacı Mustafa Korkmaz’a, Yılın Kalfası seçilen Adıyaman’dan berber kalfası Serhat Çelik’e ve Yılın Çırağı seçilen Gölbaşı’dan mobilyacı çırağı Tolga Kurt’a yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ediyor, yılın ahisini, yılın kalfasını ve yılın çırağını tebrik ediyorum. Bugüne ve geleceğimize ışık tutan ahilik geleneğinin yaşatılması ve güler yüzlü meslek erbaplarının yetişmesi dileklerimle, esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Kültür Haftasının 34. yılını en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Başkan Kılınç, Yılın Ahisi Dokumacı Mustafa Korkmaz’a, Kalfası Berber Mehmet Serhat Çelik’e ve Çırağı Mobilyacı Tolga Kurt’a çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA