Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 20-09-2021 14:56

‘81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ı tanıyor’

Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Adıyaman Belediyesi’nin ortaklaşa organize ettiği etkinlikte, 81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti.

‘81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ı tanıyor’

Adıyaman’ın tanıtımı amacıyla merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Adıyaman Belediyesi tarafından ‘81 ilden 81 öğrenci Adıyaman’ı tanıyor’ projesi hayata geçirildi.

Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Adıyaman Belediyesi’nin davetlisi olarak geldikleri Adıyaman’da, Nemrut Dağı başta olmak üzere, Adıyaman ve ilçelerinin tarihi ve turistik birçok mekanını gezerek yakından tanıma fırsatı buldu.

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın ev sahipliğini yaptığı ve tarihi Keleş Konağı’nda gerçekleşen programa, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Kahta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ile misafir öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Kılınç, gerçekleştirilen proje kapsamında Adıyaman’da ağırladıkları öğrencilere ilin kültürünü ve tarihini tanıtma, bunlardan da önemlisi Adıyaman halkının misafirperverliğini gösterme imkanı bulduklarını söyleyerek, “Ülkemizin her köşesinden misafirimiz olan kardeşlerimizi ilimizde ağırladığımız için çok mutlu olduk. Kendilerine Adıyamanlıların misafirperverliğini ve sıcakkanlılığını gösterdik. Hepsinden birer turizm elçisi olarak memleketlerine gittiklerinde ilimizi anlatmalarını istiyoruz. Bu çerçevede, böyle anlamlı ve önemli bir projenin hayata geçirilmesinde büyük emek veren Adıyaman Dernekler Federasyonumuza ve değerli başkanı Hüseyin Sevinçtekin ile geziye katılan tüm öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kendilerini misafir eden Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Dernekler Federasyonu’nu yöneticilerine teşekkür eden öğrenciler ise, Adıyaman’da olmaktan ve tarihi yerlerini görmekten duydukları mutluluğu dile getirdiler.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA