Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 20-09-2021 14:58

Adıyaman Belediyesi imar çalışmalarını havadan görüntülüyor

Adıyaman Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından eylem planı kapsamında hazırlanan halihazır haritaları, İnsansız Hava Aracı’yla havadan görüntülüyor.

Adıyaman Belediyesi imar çalışmalarını havadan görüntülüyor

Adıyaman Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün fotogrametri ve uzaktan algılama yöntemiyle harita yapımında en son teknolojiden yararlanarak, şehrin geleceğini daha sağlam zemin üzerine kurmayı hedefliyor.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün son çalışmalarından bir tanesi olan TPAO güneyi ve Millet Bahçesi sınırları arasında kalan 550 hektar ile Altınşehir Mahallesi Sanko güneyinde yer alan yaklaşık 200 hektar olmak üzere toplam 750 hektar alanın taramasının ‘İnsansız Hava Aracı’ marifetiyle tamamlandığını söyleyen yetkililer, “Daha önce yapılan uçuşlarda da bin 600 hektar alanın halihazır haritalarının üretildi. Şu ana kadar toplamda yaklaşık 2 bin 350 hektarlık alanın halihazır haritaları ‘İnsansız Hava Aracı’ yoluyla güncellenmiştir” bilgisini paylaştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, gelişen teknoloji ile birlikte İnsansız Hava Araçları’nın birçok sektörde olduğu gibi harita sektöründe de kullanılmaya başlandığını söyledi.

Adıyaman Belediyesi olarak kendilerinin de bu teknolojiden yararlandıklarını ifade eden Başkan Kılınç, “Yenilikçi belediye anlayışı ile bizde bu teknolojiyi İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzde kullanmaya devam ediyoruz. Bu sayede vatandaşlarımıza daha hızlı ve sağlıklı hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yenilikçi teknoloji kullanmak zaman ve ekonomik açıdan büyük avantaj sağlıyor. Drone ile haritalama ile çok geniş alanları kısa sürede, doğruluktan ödün vermeden, düşük maliyetle haritalamak mümkün” diye konuştu

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA