Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 30-09-2021 16:26

Çelik: Yaşlılar, bir toplumun hem geçmişi, hem hafızası, hem de kökleridir

Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Yaşlılar, bir toplumun hem geçmişi, hem hafızası, hem de kökleridir” dedi.

Çelik: Yaşlılar, bir toplumun hem geçmişi, hem hafızası, hem de kökleridir

Yaşlılar hayatımızın en kıymetli hazinesi olduğuna dikkat çeken Çelik, “Hepimiz hayatımızı sevgiyle yaşamak isteriz. Ömrümüz yettiği sürece hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bizlerinde bir gün yaşlanacağı gerçeği ve bilinciyle yaşlılarımıza gereken sevgi, saygı, ilgiyi göstermeliyiz. Geçmiş yaşantılarında önemli görevleri yerine getiren, tecrübe ve düşünceleriyle bizlere yol gösteren yaşlılarımız, geleneklerimize göre de her zaman baş tacımız olmuşlardır. Bilgi ve tecrübe hazinesi olarak gördüğümüz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz saygı ve sevgi, gençlerimize örnek olacak aynı zamanda toplumsal birliğimiz ile geleceğimizin de teminatı olacaktır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş "Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır.” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır” dedi.

Çelik, açıklamasının devamında ise, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız bünyesinde yaşlılarımızın toplumsal hayatta yaşadıkları fiziksel ve mental engellerini minimize eden çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Bakanımız Derya Yanık Hanımefendinin riyasetinde, aynı şekilde ilimizde de yaşlılarımıza yönelik olarak yürüttüğümüz evde bakım ve yaşlı bakım hizmetleri ile çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Yaşlılar Haftası’nı en içten duygularımla kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan yaşlılarımıza, mutlu, huzurlu ve sağlıklı uzun ömürler dileyerek ellerinden öpüyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA