Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 14-10-2021 15:52

Kahta’da okul kantinlerini denetledi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde zabıta ekipleri, yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte ilçede eğitim veren okulların kantinlerine yönelik denetimlerde bulundu.

Kahta’da okul kantinlerini denetledi

Öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığı için kantinleri mercek altına alan belediye zabıta ekipleri, kantinlerde gıda maddelerinin sağlık koşullarını uygunluğunu, ürünlerin son kullanma tarihlerini ve iş yeri ruhsatlarını inceledi.

Ekipler, ayrıca kantincilere satılmaması gereken ürünler, kantinde olması gereken hijyen ve genel kurallar ile ilgili bilgi verdi. Kontrollerde öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını tehdit edebilecek herhangi bir durumla karşılaşmayan ekipler, korona virüs salgını nedeniyle teneffüslerde kantin görevlilerinin yığılma oluşmasını engellemesi ve hijyene dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

“Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlığı bizler için çok önemli“

Okul kantin denetimlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirdiklerini belirten Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz yeni eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte okul kantinlerindeki denetimlerini artırdı. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlığı bizler için çok önemli. Bu konuda bizler üzerimize düşenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Kurallara ve tedbirlere uyan tüm okul kantin işletmecilerimize teşekkür ediyorum. Gerek hijyen kurallarını gerekse pandemi tedbirlerini elden bırakmamalıyız. Kahta Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüz, çocuklarımızın ve hemşerilerimizin sağlığını korumak amacıyla okul kantinlerine ve okul çevrelerinde gıda satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerini belirli periyotlarla gerçekleştirmeye devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA