Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 28-10-2021 17:34

Başkan İbrahim Ay: Türk Basını Cumhuriyetimizin çelik kalesidir

Cumhuriyetimizin 98. yılı nedeniyle, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti adına Başkan İbrahim Ay bir mesaj yayımladı.

Başkan İbrahim Ay: Türk Basını Cumhuriyetimizin çelik kalesidir

Başkan İbrahim Ay, mesajında; “Dördüncü kuvvet olan basına “ Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturma” görevini, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vermiştir. Bu görevi Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak vatanseverlik bilinciyle ifa ediyor ve bu çelikten kalenin en sarsılmaz burçlarından biri olarak Cumhuriyet ile birlikte büyüyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan İbrahim Ay, açıklamasının devamında ise, “Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi, gençlere, çocuklara, köylülere, kadınlara. Kısaca tüm ulusumuza ayrı ayrı emanet etmiştir. Türk Basınına da ‘Cumhuriyetimizi koruyacak çelikten bir kale’ olmak görevini bizzat Cumhuriyet adına vermiştir. Atatürk;  ‘Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.’ Cümleleri ile bu misyonun bir görev olduğunu açıkça ifade etmiştir. Bu görevi onurla alan ve taşıyan basın mensupları olarak, cumhuriyet tarihimizin her aşamasında, üzerimize düşen görevi canımız pahasına yerine getirmeye çalıştık. Türk Basını, Cumhuriyete giden yolda ilk kurşunu atarak, ilk şehidimiz olma onuruna erişen Hasan Tahsin’den, gidişiyle bizi en çok yaralayan Uğur Mumcu’ya kadar, bize ihtiyaç duyulan her an, sadece kalemiyle değil, gövdesiyle de Türk Ulusu’nun bağımsızlık ve onuruna siper olma görevini başarıyla yerine getirmiştir” dedi.
 
“Basın camiasında bugün görev bizlerdedir”

GGC Başkanı İbrahim Ay, açıklamasının sonunda; “Bizler de, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak, bugün taşıdığımız bayrağı, Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın etrafına ördüğümüz çelikten kalenin en yüksek burcunda dalgalandırmak için görevdeyiz. Ülkemizin yaşadığı askeri darbelerden, hainlerin darbe ihanetlerine kadar; bize ihtiyaç duyulan her an, dimdik ayakta ve ülke savunmasının en ön saflarında gururla mücadele ettik. Parçası olmaktan büyük onur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti basın camiasının neferleri olarak, tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de Cumhuriyetimizin en sarsılmaz ve güvenilir kalesi olmaya devam edeceğiz. Bu duygularla cumhuriyet ve bağımsızlık uğruna can veren tüm basın şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyor, Cumhuriyetimizin 98. yılını bu duygu ve düşüncelerle kutluyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: PHA
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA