Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2022 10:24   Güncelleme : 29-08-2022 10:24

Bozat'ın '30 Ağustos Zafer Bayramı' mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcısı Av. Levent Bozat, Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders verildiğini söyledi.

Bozat'ın '30 Ağustos Zafer Bayramı' mesajı

Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edildiğini ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcısı Av. Levent Bozat,"30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Türk milletine reva görülen esareti reddederek tarihimizin şanlı zaferlerine yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir. İstiklalini kendi azim ve kararının kurtaracağına inanan aziz milletimizin desteği ile Türk Ordusunun 26 Ağustos 1922 sabahı işgal kuvvetlerine yönelik başlattığı taarruz Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtıdır.  Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiş,  Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edilmiştir. 30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir. Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu muhteşem sonuç;  Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur."şeklinde konuştu.
30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Bozat, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum."

 

Kaynak: PHA
Son DakikaSon Dakika

İçerik Editörü