SPOR
Giriş Tarihi : 07-09-2023 14:13   Güncelleme : 07-09-2023 14:13

Adıyaman Atletizmde Türkiye 3'üncüsü oldu

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Besni Gençlik ve Spor Kulübü Atletizm takımı sporcularından Medine Sevindi Adıyaman'ı temsilen katıldığı Türkiye Şampiyonasında Büyük başarı elde etti.

Adıyaman Atletizmde Türkiye 3'üncüsü oldu

Atletizmde çok başarılı sporcular yetiştirdiklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş:"Atletizm Federasyonun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler arası Yürüyüş Ligi Türkiye Şampiyonasına Kadınlar U18 ve U16 kategorilerinde katılan Besni Gençlik ve Spor Kulübümüz her iki kategoride de Türkiye 3.'sü oldu. U16 Kategorisinde yarışan sporcumuz Medine Sevindi ise ferdi olarak Türkiye 3.'sü oldu” dedi. 
İl Müdürü Fikret Keleş: ”Besni İlçe Müdürlüğümüz bünyesinde 2017 yılından itibaren atletizm alanında alt yapıdan başlayarak disiplinli ve yoğun bir şekilde çalışan bugüne kadar çalışmalarını devam ettiren sporcularımızın bu başarıları bizleri mutlu etti. Geçtiğimiz yıllarda da gerek salon şampiyonalarında gerekse açık saha yarışmalarında Türkiye dereceleri alan sporcularımızı tebrik ederek, bu büyük başarıdan dolayı başta antrenörlerimiz Hüseyin Doğan ve Serkan Doğan olmak üzere ilimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı kutluyorum” dedi.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör