SİYASET
Giriş Tarihi : 13-05-2023 20:21   Güncelleme : 13-05-2023 20:21

Ali Kenanoğlu: 14 Mayıs’ta sandığa gidelim ve bizi unutan bu iktidardan hesabı soralım

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman’da Yeşil Sol Parti çalışmalarını son ana kadar sürdürdü. 1 aylık seçim sürecinin sonuna geldiklerini söyleyen milletvekili adayı Ali Kenanoğlu, seçimlerin son derece önemli olduğunu ifade ederek, “ 14 Mayıs’ta sandığa gidelim ve bizi unutan bu iktidardan hesabı soralım” dedi.

Ali Kenanoğlu:  14 Mayıs’ta sandığa gidelim ve bizi unutan bu iktidardan hesabı soralım

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere sadece bir gün kaldı. Yeşil Sol Parti Adıyaman’da seçim çalışmalarını son ana kadar sürdürüyor. Milletvekili Adayı Ali Kenanoğlu seçim çalışmalarına ilişkin bilgi vererek, yurttaşları sandığa oy kullanmaya çağırdı.
“Adıyamanlıları sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine başlayan Ali Kenanoğlu, “1 aydır seçim sürecini sürdürüyoruz. Deprem yaşamış ve etkilenmiş bir yerde seçim çalışması yürüttük ve bunun sonuna geldik. Bu çalışma sürecinde Adıyaman’ın bir çok yerinde, beldesinde, köyünde, çadır ve konteyner kentlerde insanlarla bir araya geldik ve bir çok sorunu,sıkıntıyı yerinde gördük. Bir taraftan tütün üreticisinin, çiftçilerin yaşadıkları sorunlar bir diğer taraftan da depremde yakınlarını kaybedenlerin, ya da kendisini kurtarıp yaşamda mücadele eden insanların sorunlarını dinledik. Dert, sorun çok bir bütün olarak Adıyaman’ın yeniden inşaası gerekiyor. Bu inşaa sadece bina tamiri anlamında değil, eğitimden sağlığa, ekonomiden ticaret hayatına kadar bir bütün olarak tamir sürecine girilmesi gerekiyor” dedi.
Seçimlerin hem Türkiye hem de Adıyaman açısından çok önemli olduğunu söyleyen Kenanoğlu, “
Bu pazar öncelikle bütün halkımızın sandığa giderek vatandaşlık görevini yerine getirmesini bekliyoruz. Depremin etkisi çok ağır yaşandı. 6 Şubat depreminde Adıyaman halkı unutuldu. Bu süreç esnasında enkaz altında kalan insanlar yaşamlarını yitirdi, aslında kurtarılabiliyor olmalarına rağmen arama kurtarma ekiplerinin gelmemesinden kaynaklı yaşamlarını yitirdiler. Bu anlamıyla biz bu pazar günkü seçimleri bizi unutan iktidara karşı hesap sorma günü olarak görüyoruz. 14 Mayıs’ta sandığa gidelim ve bizi unutan bu iktidardan hesabı soralım” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA

EditörEditör