SAĞLIK
Giriş Tarihi : 22-08-2023 17:33   Güncelleme : 22-08-2023 17:33

Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde depremin izleri siliniyor

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremden etkilenen Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde depremin izleri siliniyor.

Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde depremin izleri siliniyor

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremde en çok yıkıma neden olan 11 ilin arasında yer alan Adıyaman'da ve ilçelerde depremin izleri silinmeye devam ediyor.
Depremden etkilenen Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde iç ve dışardan depremin izleri silinirken fiziki bakımdan hasar gören yerler alçı ve boya çalışması devam ediyor.
"Hasar gören polikliniklerde de tadilat işlemleri devam etmektedir"
6 Şubat depremi sonrası hastanede hasar oluşan yerlerde tadilat işleri ile depremin izlerini silmeye devam ettiklerini belirten Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Engin Çatal,"Asrın Felaketi' olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası hastanemiz çevresinde ve için de hasar alan yerlerin tadilat işlemlerini tüm hızıyla yapmaya devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden beridir hastalarımıza daha temiz daha sağlıklı ve daha güvenilir ortamda hizmet vermek amacıyla deprem sonrası hasar alan birimlerimizin tadilat işlerini tamamlamaya çalışıyoruz. Hastalarımıza kalite hizmet vermek amacıyla hastane bahçesinde bulunan yerlere hastaların sonuçlarını beklemeleri ve uzak yerden gelen hastalarımızın beklemeleri için oturma yerleri yaptık. Ayrıca bahçe içerisinde daha temiz çevre olması adına günlük bahçe içerisinde temizlik çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Hasar gören polikliniklerde de tadilat işlemleri devam etmektedir. Ayrıca başhekimlik giriş tarafında depremin etkisiyle zarar gören ağaçlandırmalarda ve park alanında ki; tadilatlarımız tamamlamış bulunuyoruz. Hastanemizde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri bölümümüzün de tadilatlarını tamamlayıp Gölbaşılı hemşerilerimizin hizmetine açmış bulunuyoruz. Ayrıca tüm halkımıza daha kaliteli hizmet vermek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz."dedi.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör