EKONOMİ
Giriş Tarihi : 21-01-2024 13:58   Güncelleme : 21-01-2024 13:58

İşçilerin Ek Protokol talebi Bakan Işıkhan’a iletildi

ANKARA (PHA) - Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert, binlerce kamu işçisinin ücretlerinin enflasyon karşısında korunabilmesi için Ek Protokol talebini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a iletti.

İşçilerin Ek Protokol talebi Bakan Işıkhan’a iletildi

Görüşmede Genel Başkan Sert, Ek Protokol’ün yapılmasıyla binlerce işçinin enflasyona karşı korunacağını ve sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını dile getirdi.
Bakanlıkta gerçekleştirilen görüşmede Öz Sağlık-İş Genel Başkanı Devlet Sert’e Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Doğan, Adem Yavuz ve Mustafa Özüpek eşlik etti.
“Ek Protokol zorunluluk haline geldi”
Görüşmede Genel Başkan Sert, KÇP’nin EK Protokol ile iyileştirilmesi gerektiğini dile getirdi. 
Toplu İş Sözleşmesi ile elde edilen hakların enflasyon karşısında erimemesi için Ek Protokol’ün zorunluluk haline geldiğini vurgulayan Sert, bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’dan destek istedi.
“Ek Protokol ile büyük bir memnuniyet oluşur”
Binlerce işçinin Ek Protokol ile haklarının iyileştirilmesini büyük bir umutla beklediğini söyleyen Sert, EK Protokol’ün yapılmasıyla sahada büyük bir memnuniyet oluşacağını söyledi.
Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan, bu konuyla ilgili gerekli hassasiyetin ve gerekli çalışmaların yapılması yönünde gayret sarf edeceklerini ifade etti.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör