KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-03-2024 19:33   Güncelleme : 10-03-2024 19:33

ADYÜ'de kadınların dayanışma rolüne odaklanan konferans büyük ilgi gördü - Videolu Haber

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ), "Asrın Dayanışmasında Kadınlarımızın Rolü" başlıklı bir konferansa ev sahipliği yaptı.

ADYÜ'de kadınların dayanışma rolüne odaklanan konferans büyük ilgi gördü  - Videolu Haber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleşen etkinlik, eğitimci ve yazar Dilek Cesur'un sunumuyla katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Konferans, üniversitenin Vehbi Koç Konferans Salonu'nda düzenlendi ve özellikle kadın katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

Deprem sürecinde kadınların üstlendiği rollerin ve dayanışmanın öneminin masaya yatırıldığı konferansta Cesur, deprem sürecinde ve sonrasında atılması gereken adımlar hakkında değerli bilgiler paylaştı. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Cesur, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, yaraların zamanla sarılacağını ancak bunun toplumsal dayanışma ile mümkün olacağını belirtti.

Bu önemli etkinlik, Adıyaman'da yaşanan depremlerin ardından toplumun iyileşme sürecinde kadınların oynadığı kritik role dikkat çekerken, aynı zamanda toplumsal dayanışmanın gücünü vurguluyor.

Konferans, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirdiği ve toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren etkinliklerden sadece biri olarak kayıtlara geçti.

Kaynak : PHA

EditörEditör