GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-02-2023 20:58   Güncelleme : 13-02-2023 20:58

AFAD gönüllüleri, 200 bin TL'lik altın ve dövizi sahibine teslim etti - Videolu Haber

ADIYAMAN (PHA) - Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu kentlerden Adıyaman'da, İstanbul'dan gelen AFAD gönüllüleri, bir bina enkazında buldukları 200 bin TL değerindeki altın ve dövizi sahibine teslim etti.

AFAD gönüllüleri, 200 bin TL'lik altın ve dövizi sahibine teslim etti  - Videolu Haber

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Adıyaman'da, AFAD gönüllüsü Vedat Kaya ve 7 arkadaşı, Atatürk Bulvarı üzeninde yıkılan bir binanın enkazında yaptıkları çalışmalar sırasında buldukları 200 bin TL değerindeki altın ve dövizi sahibine teslim etti. Altın ve dövizi, çalışmaların tamamlanmasının ardından tespit edilen sahibine ulaştıran AFAD gönüllüsü Vedat Kaya, "İstanbul'dan gönüllü olarak Adıyaman'a geldik. Birçok noktada arama ve kurtarma çalışmalarına katıldık. Bir binanın enkazında yaptığımız çalışma sırasında yüklü miktarda altın ve döviz bulduk. Yaptığımız çalışma ile sahibini tespit ettik ve ulaşarak teslimini gerçekleştirdik" dedi.
Enkaz içerisinde açtıkları kanal içerisinde bulduklarını aktaran AFAD gönüllüsü Muharrem Çalt, ise olayı şöyle anlattı:
"Biz enkazda öncesinden bir kanal açtık binanın içerisinden o binanın sahiplerine ait olduğunu önce düşünmedik. Sonrasında gelen kişiler içeriyi tarif ettiklerinde sorgu sual şeklinde olunca emin olduk topladığımız emanetin içeriğine kadar doğru cevap verince biz teyitlemiş olduk ve biz kendisine teslim ettik"
 

Kaynak : PHA

EditörEditör