SİYASET
Giriş Tarihi : 31-01-2024 11:50   Güncelleme : 31-01-2024 11:50

AK Partili Alkayış: Sağlık ordumuz güçleniyor

ADIYAMAN (PHA) - AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış, Adıyaman’a çok sayıda sağlık çalışanının alınacağını ve böylelikle sağlık kadrosunun daha da güçleneceği müjdesini verdi.

AK Partili Alkayış: Sağlık ordumuz güçleniyor

AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış, sağlık alanının büyük önem taşıdığını ve sağlık ordusunun bir toplumun gelişmesinde en etkili kesimlerden biri olduğunu vurgulayarak, Adıyaman'ın sağlık alanında 152 kişilik personel alınacağı müjdesini verdi. 
Milletvekili Alkayış, Adıyaman’da yaşayan hemşehrilerimizin daha etkin, daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmetine kavuşmaları için durmadan çalışma yaptıklarını ve bu çalışmalar ışığında ilimize 152 kişilik sağlık çalışanı kadrosu kazandırdıklarını ifade etti.
Adıyaman için tahsis edilen sağlık kadrolarının güçlendiğini belirten Milletvekili Alkayış, 1 çocuk gelişimcisi, 2 diyetisyen, 10 ebe, 2 fizyoterapist, 46 hemşire, 1 psikolog, 15 sağlık memuru, 17 sağlık teknikeri, 46 sürekli işçi, 6 şoför, 3 VHKİ, 1 istatistikçi, 2 mühendis alımının gerçekleşeceğini ifade etti.
Alkayış, Adıyaman’a tahsis edilen bu kadronun hayırlı olması temennisinde bulunarak, ekibin Adıyaman'a güç katacağını vatandaşların daha iyi bir sağlık hizmetine kavuşacağını söyledi.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör