SİYASET
Giriş Tarihi : 14-08-2023 16:32   Güncelleme : 14-08-2023 16:32

AK Partili Alkayış: Ülkemizde siyaset denince akla ilk olarak AK Parti gelmektedir

ADIYAMAN (PHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış, AK Parti’nin kuruluşunun 22. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Partili Alkayış: Ülkemizde siyaset denince akla ilk olarak AK Parti gelmektedir

"Ülkemizde siyaset denince akla ilk olarak Ak Parti gelmektedir. AK Parti, izlediği başarılı siyaset ile yalnızca Türkiye gündemini değil, aynı zamanda dünyanın da gündemini belirlemektedir." diyen AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa Alkayış,"Bugün AK Dava’nın şekillendiği, AK Parti adıyla resmiyet kazandığı ve milletin iktidara geldiği günün yıldönümüdür. 14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun dâvâ arkadaşları tarafından millete hizmet yolunda kurulmuş olan AK PARTİ 22 yaşındadır. Tecrübeli ve yetkin kadrolarıyla 22 yılda Türkiye için önemli yatırımlar yapan, birçok projeyi uygulamaya koyan, ülkemizin müreffeh bir düzeye erişmesi için gayret gösteren Partimiz, bu süre içerisinde insanımızın önündeki birçok engeli ve yasaklamaları da kaldırarak milletimizi rahatlatmış ve demokrasinin önünü açmıştır. Bugün ülkemizin eğitim, sağlık, adalet, tarım, ekonomi vb. alanlarda edinmiş olduğu kazanımlarda AK Parti'nin payı en yüksektir. 
AK Parti 22 yaşında. Bir nesil bu partiyle büyümüştür. Ülkemizde siyaset denince akla ilk olarak Ak Parti gelmektedir. AK Parti, izlediği başarılı siyaset ile yalnızca Türkiye gündemini değil, aynı zamanda dünyanın da gündemini belirlemektedir. Bugün Türkiye’nin karşı çıktığı bir projenin dünyada uygulanabilirliği nasıl mümkün değilse, Türkiye’nin benimsediği bir yatırımın engellenebilirliği de o şekilde mümkün değildir. Bu noktada Ak Parti’nin etkisi büyüktür."dedi.
"Hiç yitirmediğimiz umudumuz ve inancımız vardır"
AK Partinin, Türkiye'nin ve milletin yarınlarını inşa etmek için canla başla çalıştıklarını aktaran Alkayış,"Gücünü daima milletten alan, milletimizin teveccühünü her zaman kazanmış olan ve kendi insanına sonuna kadar güvenen Partimiz, ülkemizin ve milletimizin yarınlarını inşa etmek için canla başla çalışmaktadır. İnsanımızın aydınlık geleceği için daha atacak çok adımımız, icraata dönüştürecek çok projemiz ve hepsinden önemlisi hiç yitirmediğimiz umudumuz ve inancımız vardır.  Milleti ile elbirliği ve gönül birliği etmiş olan AK Parti’nin kuruluşunun 22. yıldönümünü kutlarken, ilk günden bugüne değin partimize emek vermiş olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün üyelerimize, bütün teşkilatlarımıza ve bütün gönüldaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. Bu vesileyle aziz hemşehrilerime ve kıymetli vatandaşlarımıza da saygılarımı sunarım." Şeklinde konuştu.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör