SİYASET
Giriş Tarihi : 20-01-2024 12:29   Güncelleme : 20-01-2024 12:29

Başkan Fatma Şahin, seçim çalışmalarına şehitleri anarak başladı - Videolu Haber

GAZİANTEP (PHA) - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında ilk ziyaretini Şehitler Abidesi’ne yaptı, Şehitlik Anıtı'na karanfil bırakarak dua etti.

Başkan Fatma Şahin, seçim çalışmalarına şehitleri anarak başladı  - Videolu Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3’üncü kez “ustalık dönemi” için ismi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçim startını Yeşilsu’da bulunan Şehitler Abidesi’nde verdi.  
Şahin, beraberinde AK Parti Gaziantep milletvekilleri, İrfan Çelikaslan, Derya Bakbak, Bünyamin Bozgeyik, İl Başkanı Murat Çetin ve diğer partililerle Şehitlik Anıtı'na karanfil bırakarak dua etti. 
Antep Savunması’nda 6 bin 317 şehidin anısını yaşatan Şehitler Abidesi’nde dua okuyup çiçek bırakan Başkan Şahin, çok özel bir mekânda olduklarını belirterek, 102 yıl önce ecdadın kendilerine şanlı ve şerefli bir tarih bıraktığını söyledi. 
Şahin: Yeni bir başlangıcın eşiğindeyiz
Şahin burada yaptığı konuşmada, şehitleri anıp gazilerimize olan minnettarlığını dile getirerek böyle önemli başlangıçların ilk adımını attıklarını belirtti ve devamında şunları söyledi: 
“Yeni bir başlangıcın eşiğindeyiz. Rabbim bu milletimize hizmet etme yolculuğumuzu muzaffer kılsın. Bu şehir çok özel bir şehir. Bu şehir çok kıymetli bir şehir. Bu şehir 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ben onların gözlerinden nasıl öpmem ki’ dediği çok özel bir şehir. Gösterdiği kahramanlık örneğini bütün herkese örnek göstermiş bir şehir. Bu emanetin sahipleri olarak bastığımız toprağın ne olduğunu biliyoruz. Şehit kanıyla sulanmış bu topraklar bizim gözümüzün nuru başımızın tacıdır.”
Hemşerilerinin onayını alarak ustalık dönemine başlamak istediklerini anlatan Başkan Şahin, “Bu bir ekip işi. Ekibimize Cumhurbaşkanımızın büyük bir güveni var. Bakanlarımız ve milletvekillerimiz şehre dair bütün sorunların takipçisi ve çözüm odaklı çalışıyorlar. Milletimizin bize olan güveninin ne kadar muktedir olduğunu ne kadar kıymetli olduğunu belirtmek istiyorum. Onların taleplerini ve isteklerini yapmak için gece gündüz çalışan bir ekibiz” diye konuştu.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör