GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2024 12:00   Güncelleme : 08-03-2024 12:00

Başkan Kılınç’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılınç’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Başkan Kılınç 'Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Kadınların toplumsal, ekonomik ve siyasi alandaki katkılarına ve haklarına verdiğimiz değeri bir kez daha vurgulamak istiyorum.
Kadınlar yaşamımızın her anında varlıkları ile bizlere yol gösteren, yaptıkları fedakârlıklar ve mücadeleler ile bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten en kutsal varlıklarımızdır. Şehrimize ve ülkemize her türlü değer katan kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde büyük önem arz etmektedir. Kadınlarımızın kendilerini her alanda geliştirmeleri ve ekonomiye katkı sağlamaları için belediyemiz olarak daima kadınlarımızın yanında olacağız.
Adıyaman'da kadınların daha da güçlenerek toplumsal yaşamın her alanında etkin rol alacaklarına olan inancım tam.
Bizler her daim kadınlara yönelik şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında durarak kadınlarımızın sesi olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte başta şehit, gazi anneleri ve eşleri olmak üzere depremzede annelerimizin ve hayatımızın her anını özel, anlamlı kılarak güzelleştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum."
 

Kaynak : PHA

EditörEditör