YEREL
Giriş Tarihi : 19-01-2024 10:52   Güncelleme : 19-01-2024 10:52

Başkan Teker: Adalet yerini buldu

ADIYAMAN (PHA) - TEÇ-SEN Adıyaman İl Temsilcisi Mehmet Teker, yüzde 2 sendika barajının iptal edilmesini, memurların sendika seçme özgürlüğünü genişleten bir zafer olarak değerlendirdi.

Başkan Teker: Adalet yerini buldu

TEÇ-SEN Adıyaman İl Temsilcisi Mehmet Teker, bu kararın, bağımsız kamu sendikalarının önündeki en büyük engeli kaldırdığını belirterek, demokratik mücadelelerinin bir sonucu olduğunu ifade etti. Parti sendikalarının tekelleşmesine ve memurlar üzerindeki baskısına son verilmesinin önemine vurgu yaptı. 
Teker, "Memurlar artık açlık, sefalet ve yokluğa mahkum eden parti sendikalarına karşı daha güçlü bir ses çıkarabilecekler" dedi. TEÇ SEN olarak, memurların haklarını savunma ve çalışma koşullarını iyileştirme noktasında daha etkin bir rol oynayacaklarını belirtti. İl Temsilcisi, bu kararın memurlar arasında daha adil bir temsil sağlayacağını ve sendikal çoğulculuğu teşvik edeceğini ifade etti. "Artık her memur, kendi tercihleri doğrultusunda sendikal faaliyetlerde bulunabilecek ve sesini duyurabilecek" şeklinde konuştu. 
Teker, tüm memurları haklarını aramak için daha cesur olmaya ve bağımsız sendikal mücadeleye katılmaya davet etti. 
Teker, "Bu tarihi karar, memurların iradesini daha iyi yansıtacak ve parti sendikalarının keyfi uygulamalarına bir son verecektir" diyerek, bağımsız sendikaların mücadelesinin önemini vurguladı. TEÇ-SEN olarak, memur haklarının korunması ve geliştirilmesi için verdikleri mücadelenin karşılığını aldıklarını ifade etti. İl temsilcisi, memurları haklarını savunmak ve daha iyi çalışma koşulları için mücadele etmek üzere sendikal faaliyetlere aktif olarak katılmaya çağırdı."
Sendikal hareketin güçlenmesi, tüm memurların refah seviyesinin yükselmesine katkı sağlayacaktır" diyen Teker, memurları dayanışma içinde hareket etmeye davet etti. 
Teker, TEÇ-SEN' in bu yeni dönemde de memurların yanında olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. 
 

Kaynak : PHA

EditörEditör