SİYASET
Giriş Tarihi : 08-09-2023 16:19   Güncelleme : 08-09-2023 16:19

CHP'li Tutdere'den CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümü mesajı

ADIYAMAN (PHA) - Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

CHP'li Tutdere'den CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümü mesajı

CHP’nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklama yapan Milletvekili Tutdere, mesajının devamını şöyle sürdürdü:
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi masa başında değil, 100 yıl önce köklerini Kuvâ-yi Milliye ruhundan alarak cephelerde kurulmuş; Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Cumhuriyetin kuruluşuna öncülük ederek sömürülen halklara ilham kaynağı olmuş; kurulduğu ilk günden itibaren bağımsızlığı ilke edinerek demokrasiyi, hukuku, hakkı ve adaleti savunmuştur.
CHP ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde hukuk, ekonomi, eğitim alanlarında gerçekleştirdiği devrimlerle ülkemizin geleceğine yön vermiştir. Kurulduğu ilk günden itibaren yurdumuzun dört bir yanında açtığı fabrikalarla da ülkemizin sanayisi ve ekonomisinin gelişmesi; ülkemizin kalkınması için önemli adımlar atmıştır. Çok partili siyasal sisteme geçişi sağlayarak da ülkemizin demokratikleşmesi sürecine öncülük etmiştir. Her daim kendini yenileyen partimiz, Türkiye’nin demokratikleşmesinde oynadığı önemli rolün yanı sıra toplumsal değişime de öncülük etmiştir. Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin simgesi haline gelen ve ülkemizin modernleşmesine katkı sağlayan partimiz, Cumhuriyet değerlerinin, çağdaş, laik, demokratik hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarının, kadın-erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının yılmaz savunucudur. Geçmişten aldığı güç ve birikimle aydınlık bir geleceğin de mimarı ve teminatıdır.  Mevcut siyasal iktidarın 21 yılda ekonomiden hukuka, demokrasiden, insan haklarına kadar birçok konuda yarattığı yıkıma karşı yurttaşlarımızın en büyük umudu Cumhuriyet Halk Partisidir.  Bu nedenle yurttaşlarımız için, ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturmak için Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün "Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi" diyerek emanet ettiği eserlerini koruyacağız. 100 yıllık bir gelenek, 100 yıllık bir tecrübe, 100 yıllık bir kurum olan Cumhuriyet Halk Partimiz, çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Dünün zorluklarıyla büyüyen partimizin, bugünün koşulları ve yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine; hep birlikte bu büyük mirası ve değerleri yaşatarak Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacağımıza olan inancımız tamdır. Bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız. Ülkemizde yaşayan herkesin hiçbir ayrıma tabi olmaksızın birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşamasının teminatı Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Hakkın, hukukun ve adaletin hâkim olduğu; genci yaşlısı, kadını, erkeği tüm toplumun refah ve huzur içinde yaşayacağı aydınlık bir Türkiye hedefinden asla ama asla vazgeçmeyeceğiz. İkinci yüzyıl hedefimiz; Türkiye’nin gerçek bir demokrasiyle, akılcı politikalarla yönetilen bir ekonomiyle, ileri teknolojiyle çağdaş dünyada hak ettiği yeri mutlak surette almasıdır. Bu şiarla mücadeleye durmaksızın ve yorulmadan devam edeceğiz.  Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partimize emek veren tüm partililerimize minnet duygularımla; kuruluşun ve kurtuluşun, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, halkın partisi, Türkiye’nin Birleştirici Gücü Cumhuriyet Halk Partimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."
 

Kaynak : PHA

EditörEditör