GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2023 08:33   Güncelleme : 02-09-2023 08:33

Duranay: Faaliyette bulunmayan işyerleri ihtiyacı olan esnaflara devredilecek

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Ziya Duranay, gecici konteyner çarşılarında iş yeri bulunduğu halde ticari faaliyette bulanmayanların iş yerlerinin ihtiyaç sahibi diğer esnaflara devredileceğini bildirdi.

Duranay: Faaliyette bulunmayan işyerleri ihtiyacı olan esnaflara devredilecek

AESOB Başkanı Ziya Duranay, yaptığı açıklamada, yaşanan depremin ardından kentin bir an evvel yaşanabilir hale getirilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.
Bu kapsamda bu güne kadar çok sayıda çalışma yürüttüklerini belirten Duranay, “Eski Şire Pazarı Kayseri Çarşısı, Basın Sitesi Çarşısı, Melikgazi Mimar Sinan Çarşısı, Merkez 56 evler Çarşısı, Yeni mahalledeki Büyük Sincan Çarşısı, Orman binası Karabük Çarşısı, Eski Oto Gar Şahinbey Çarşısı,  Afad Çarşısı, Adıyaman Lisesi Balıkesir Çarşısı ve farklı mahallelerdeki konteyner kentlerde çarşılar kuruldu. Bu çarşılara tahsis yapılırken kriter olarak vergi kayıtlı ve deprem de mağdur olmuş, iş yerleri ağır veya yıkık olan esnaf ve sanatkarlar göz önüne alındığını ve yerleştirmelerin ise kura çekilerek belirlendi.” Dedi.
Bu çarşıların kurulma aşamalarında büyük bir emek, özveri, kurumlar arası işbirliği olduğunu ifade eden Duranay,  gece yarılarına kadar ve hafta sonu demeden mesai mefhumu gözetmeksizin yoğun çaba harcadıklarını dile getirdi.
Kurumlarının asli görevini beklemeye alarak esnafların dertlerine çare olmaya öncelik verdiklerini vurgulayan Duranay, şöyle konuştu:
Kurumumuzun asli işlerini beklemeye alarak ve birçok kimse memleketi terk ederken, ailelerini aylarca görememenin hasretini yaşayan fedakâr personelimizle esnaflarımızın dertlerini çare olmayı önceliklendirdik, canla başla çalıştık. Kurulan çarşılarda tahsis edilen iş yerlerini halen açmayan, iki masa bir sandalye yerleştirip göstermelik faaliyetlerde bulunan esnaflarımız bilsinler ki binlerce iş yeri ihtiyacı olan esnaf ve sanatkârlarımız var. Faaliyete başlamayan iş yerlerini en kısa sürede tespit edeceğiz.  Hak kayıplarını önlemek adına faaliyet göstermeyen iş yerlerini gerçekten iş yapacak esnaflara devredeceğiz. Değerli esnaflarımızın bu durumu anlayışla karşılayacağına ve gereğini yapacağına inanıyorum.”

 

Kaynak : PHA

EditörEditör