GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2024 17:30   Güncelleme : 14-06-2024 17:30

GGC Başkan Vekili Kırmızıtaş'tan Kurban Bayramı mesajı

GAZİANTEP (PHA) - Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

GGC Başkan Vekili Kırmızıtaş'tan Kurban Bayramı mesajı

Kırmızıtaş, mesajında bayramların birlik ve beraberliğin sağlanması için özel günler olduğunu vurgulayarak, bu anlamlı günlerde saygı, sevgi, hoşgörü ortamı ve yardımlaşmanın en üst seviyeye çıkarılması gerektiğine dikkat çekti.

Hasan Kırmızıtaş, bayramların toplumsal ve inanç yönünden yaşanan özel zamanlar olduğunu belirtti. İslam alemine bahşedilmiş olan bayramların, toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması için fırsata dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden Kırmızıtaş, bu anlamlı zamanların küskünlüklerin ve kırgınlıkların ortadan kaldırılarak barış ve huzur ortamının en üst seviyeye çıkarılacağı zamanlar olduğunu kaydetti.

Kırmızıtaş, "Bayramlar milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı özel günlerdir. Tüm bu beklentilerimizle yine bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı, kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan özel zamanlardır" dedi.

Birlik ve beraberliği göstermenin en güzel yolunun muhtaç insanlara ulaşarak onların da bayram havasını yaşamasını sağlamaktan geçtiğini belirten Kırmızıtaş, "Bu özel günlerde tüm manevi duygularımızı en içten yaşarken toplumumuzda var olan yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan muhtaç insanları da hatırlamanın önemli bir yeri bulunuyor. Barışa ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde bayramları bir fırsat bilip en yakınlarımızdan başlayarak mutluluğu ve yardımlaşmayı hedef haline getirip paylaşarak çoğaltmak gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki mutluluk ve yardımlaşma paylaştıkça artan bir şeydir. Bu duygu ve düşüncelerle; dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere yüce Türk milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA

EditörEditör