GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2023 16:26   Güncelleme : 11-09-2023 16:26

İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor

ULUSAL (PHA) - İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.

İHH Sudan’a gönderdiği yardımların dağıtımına devam ediyor

Doğu Afrika ülkesi Sudan’daki iç karışıklık 15 Nisan’dan bu yana devam ediyor. 
Haziran ayında ülkeye yönelik “Rotamız Sudan Yükümüz İyilik” sloganıyla yardım çalışması başlatan İHH, çalışma kapsamında geçtiğimiz günlerde ülkeye 15 konteynerlik yardım malzemesi gönderdi.  İç karışıklığın başladığı tarihten bu yana Sudan’a giden en geniş kapsamlı yardım olma özelliği taşıyan çalışma kapsamındaki dağıtımlar devam ediyor. 
5 bölgede çalışmalar tamamlandı
Ülkede dağıtım yapılan bölgelerin 5’inde çalışmalar tamamlandı. Hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta yapılan dağıtımlar ile 150 bine yakın kişiye destek ulaştırıldı. Ülkenin Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor. Dağıtımlarda, çatışmalardan en çok etkilenen kesim olan kadın ve çocuklar önceleniyor.
25 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor
25 milyondan fazla kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Sudan'da; çatışmaların beşinci ayına yaklaşılırken, gıda güvensizliği ciddi boyutlara ulaştı. Ülkede, su, ilaç, yakıt ve gıdaya olan ihtiyaç her geçen gün artmaya devam ediyor.
Destek olmak için
Sudan'daki ihtiyaç sahiplerine İHH aracılığıyla destek olmak için, SUDAN yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağışta bulunulabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına, açıklama kısmına SUDAN yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör