GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2024 15:09   Güncelleme : 14-06-2024 15:09

Kahta Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Kahta ilçesinde, ulaşım, güvenli alışveriş, mezarlık ziyaretleri ve temizlik konusunda bir takım tedbirlerle beraber vatandaşlara kolaylıklar sunan Kahta Belediyesi, Kurban Bayramı tatilinde ve öncesinde huzurlu bir tatil sağlamak için önlemlerini aldı.

Kahta Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Can Hallaç, Bayram süresi boyunca belediye ekiplerinin ilçenin dört bir noktasında hizmet vereceğini, vatandaşların rahat bir bayram geçirmesi için, gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını söyledi. 
Başkan Hallaç konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
"Vatandaşlarımız Kurban Bayramı'nda kurban kesimlerini Kahta Belediyesi mezbahanesinde Bayram boyunca gerçekleştirebilirler. Kurban Bayramında çevre kirliliğinin önlenmesi, halkımızın kurbanlık et ve sakatatları muhafaza etmesi amacıyla kurban poşetleri Cami müezzinlerine Arefe günü teslim edilecek. Bayram namazının ardından tüm camilerimizde kurban poşeti temin edilebilecektir. Kahta Belediyesine ait toplu taşıma araçları bayram süresi boyunca Kahta genelindeki tüm hatlarda Musa Peygamber mezarlığı dahil ücretsiz hizmet verecek. Kahta Belediyesi Beyaz Masa, Temizlik işleri, Zabıta müdürlüğü ve İtfaiye ekipleri bayram süresince hizmet verirken, ibadethaneler mezarlıklar ve parklar bayrama hazır hale getirildi. İlçedeki mezarlıklarda, cami ve ilçenin dört bir yanında temizlik çalışması yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Kahta Belediyesi zabıta müdürlüğü personelleri mesaiye ara vermeden çalışmalarına devam edecek. Günlük rutin iş ve işlemlerini devam ettiren zabıta çalışanları yoğunlaşan bayram takvimi nedeniyle, pide fırınları, kasaplar, pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler uygulanıyor ve bayram süresince denetleme devam edecek. Vatandaşlardan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmek için 0416 725 91 02, 185 ve 444 4 498 Beyaz masa hatlarımızdan istek, öneri ve şikayetlerini 7/24 bizlere ulaştırabilirler. Tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunarım" 
 

Kaynak : PHA

EditörEditör