GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2023 15:57   Güncelleme : 17-05-2023 15:57

Kileci: Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi tüm ülkeyi aydınlattı

GAZİANTEP (PHA) - SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kileci: Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi tüm ülkeyi aydınlattı

Dr. Kileci, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesinin tüm ülkeyi aydınlattığını belirterek, “19 Mayıs 1919, Yüce Türk Milleti’nin, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde birlik ve beraberlik içinde, inanç ve azimle başarabileceğinin bir sembolüdür” dedi. 
“Bağımsızlık için atılan bu büyük adımın 104’üncü gurur yılında, bu güzel ülkeyi, emanetini aldığımız vatan sevdalılarından, yolu bilimle aydınlanan gençlerimize emanet edeceğimiz güne kadar korumak ve bağımsızlık mücadelemizden vazgeçmemek en büyük görevimizdir” diyen Dr. Kileci, şöyle devam etti:
“Büyük Atatürk ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (anlama, bilme, kültür) müspet (olumlu, pozitif) fikirlerini veriniz. İstikbalin (gelecek zaman) aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk Milleti yükselecektir’ sözleriyle gençliğe verdiği önemi belirtmiştir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin şekillenmesinde gençliğe olan güveni, gençlerimize aklın ve bilimin aydınlattığı yolda ilerleyebilmeleri için vereceğimiz destekle daha da anlam kazanacaktır.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, bu güzel vatan için canları pahasına savaşmaktan çekinmeyen Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.” 
 

Kaynak : PHA

EditörEditör