ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 22-01-2024 16:35   Güncelleme : 22-01-2024 16:35

Malatya'da torbacılara darbe: 16 bin 284 sentetik hap ele geçirildi

MALATYA (PHA) - Malatya'da, sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen kapsamlı operasyonda batı illerinden Malatya'ya getirilecek büyük miktarda uyuşturucu madde taşınacağı bilgisini aldı.

Malatya'da torbacılara darbe: 16 bin 284 sentetik hap ele geçirildi

Malatya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyon sonucunda önemli miktarda sentetik ecza hap, esrar maddesi, hassas terazi ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Yapılan aramalarda toplamda 16 bin 284 adet sentetik ecza hap, 0,99 gram esrar maddesi, 1 adet hassas terazi ve Browning marka 9*19 mm çapında ruhsatsız tabanca bulundu. Operasyonla ilgili olarak R.E ve A.U isimli şahıslar, Türk Ceza Kanunu'nun 188. maddesi uyarınca uyuşturucu madde imal ve ticareti suçundan işleme tabi tutularak adli makamlara sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi. Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, batı illerinden kaçak olarak getirilen uyuşturucu maddenin ele geçirilmesinin önemli bir başarı olduğu vurgulandı.

Kaynak : PHA

EditörEditör