SİYASET
Giriş Tarihi : 21-07-2023 00:49   Güncelleme : 21-07-2023 00:49

Milletvekili Şan’dan zarar gören çiftçilere müjde

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman’ın Kahta ilçesinde AK Parti Adıyaman Milletvekili İshak Şan, dolu, sel ve don nedeniyle zarar gören Adıyamanlı çiftçilere cumhurbaşkanlığı tarafından 12 milyon TL ödeneğin gönderildiğini söyledi.

Milletvekili Şan’dan zarar gören çiftçilere müjde

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adıyaman Milletvekili İshak Şan ve AK Parti Kahta İlçe Başkanı Osman Çetinkaya ilçedeki basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Çiftçilerin mağduriyetinin giderilmesi için verilen mücadelenin devam edeceğini belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili İshak Şan, 11 ili kapsayan asrın felaketinde Adıyaman’ı hep birlikte yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.
Şan, "Cumhurbaşkanlığı nezdinde yapılan çalışmalar sonucu, ilimizde Nisan ve Mayıs aylarında meydana gelen dolu, sel ve don nedeniyle zarar gören çiftçilerimize cumhurbaşkanlığımızca 12 milyon TL ödenek çiftçilerimize dağıtılmak üzere gönderildi. Ayrıca Kahta'da yapımı devam eden projelerden spor kompleksi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkıyor. Önümüzdeki aylarda Kahta 1 Nolu Sağlık Ocağı da Diş Hastanesi’ne dönüştürülerek halka hizmet verecek"dedi.
 

Kaynak : PHA

EditörEditör